Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ártalmas az, hogy...

Szerintetek ártalmas az, hogy évente kell szednem antibiotikumot? Lehet hogy reizsztens leszek rá?

Figyelt kérdés

minden évben, általában télen összeszedek valamit, amire kell antibiotikum--->tüszős mandula, hörghurut...

és muszáj rá szednem, sőt, tavaly egy évben 2szer is kellett.

attól félek hogy rezisztens leszek rá, és egyszer majd mikor megint nagyon kéne, már nem fog hatni .

Szerintetek???

(augmentin szedek általában, 18 éves vagyok.)


2012. jan. 18. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk erre a kettőre megértem, hogy azt adnak...

A manduládat nem akarod kivetetni? Nekem kiskorom óta nincs, és csak örülök neki. Akinek van, ált. évente minimum egyszer begyullad, és szenvednek. Nekem csak nátha... ami mindig elhúzódik, és sokszor szövődményei lesznek, de NEM a mandulák hiánya miatt.


Kérdezősködj az orvosodnál bélflóra helyreállító felől, mert az antibio kinyírja a hasznos bacik egy részét is. Ha lány vagy, akkor a hüvelyedből is....


Te nem leszel rezisztens, maximum a bacijaid. Abban az esetben szerintem annyi lesz, hogy vagy az immunrendszered egyedül nyírja ki a bacikat, vagy másik antibio.

2012. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumokkal az a legnagyobb baj, hogy nem te leszel rezisztens rá, hanem a vírusok a hatóanyagra. Tehát ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy te mennyi antibiotikumot szedsz, hanem az, hogy az emberek összességében mennyit szednek.
2012. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves előző, az antibiotikum csak és kizárólag baktériumokra hat, vírusokra nem.


De abban igaza van az előzőnek, hogy az antibiotikum nem rád hat, hanem a baktériumokra. Te nem lehetsz rá rezisztens, csak a baktériumok.

2012. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos vitaminok amik segíthetnek. Pl. a manduládra sós vizes gargalizálás + fokhagyma, sok C-vitamin.

Étrend-kiegészítők közül is vannak amik nagyon jók és érdemes kipróbálni, nincs mellékhatásuk és nem hiszem hogy drágább lenne mint egy antibiotikum. Ha érdekel itt utána nézhetsz néhány terméknek: www.vitamin-abc.hu

2012. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jan. 20. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!