Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononucleosis fertőzés mennyi...

Mononucleosis fertőzés mennyi idő, míg elmúlik?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam vérvételen ma megkaptam a leletet és levittem az orvosomnak.. azt mondta, hogy nem mehetek sehova itthon feküdjek. diétázzak.. jövöhéten aztmondta menjek vissza vérvételre. és azt mondta, hogy nem jöhet senki és én se mehetek sehova mert terjed.. amúgy 17 éves fiú vagyok:)

2012. jan. 24. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 17 évesen volt ilyen betegségem. Kül hogy vagy? mert én 2 hétig feküdtem 40 fokos lázzal,mire a vérképem kimutatta és utánna még másfél hét kórház és összesen 6 hét kimaradás a sulibó. Érdekes,h neked azt mondták,h nem mehet senki a közeledbe,mert ez nyállal terjed a fiatalok körében,főleg,ha egymás után isznak. A vírus pedig még a betegség elmúlása után is marad a szervezetedben egy ideig. Engem is elkülönítettek a kórházban,de csak azt mondták,h kicsit fertőzök,de a többi betek környezetébe mehettem. Ez változó,h kinek meddig tart a betegség. Pl van akinek egy kis torokfájás és hőemelkedés ami pár nap alatt elmúlik,nekem kb 6 hétig tartott és a páromat pedig én fertőztem meg és ő 3 hétig volt beteg. Diétáznod pedig azért kell,mert ez a vírus a nyirokcsomókat támadja meg és köztük a májat is,amit ilyenkor nem árt kímélni. JOBBULÁST!!
2012. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen nekem is a májam meg a lépem valami ilyesmit mondott az orvos.. :)jövöhéten meg vissza megyek orvoshoz és megint vérvétel mert kiváncsi, hogy javult -e :) de nekem nincs lázam.. ugy érzem, mhogy nincs semmi bajom. csak a nyakam volt feldagadva nyirokcsomok miatt..
2012. jan. 24. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor már valószínű,h javul az állapotod. Mert erre a betegségre az jellemző,h egy ideig semmi rendellenes nem mutatható ki a vérből(ezért volt,h 2 hétig nem tudtak velem mit kezdeni a dokik)és utánna pedig hirtelen nagyon leromlik a vérkép. Mikor nekem a véremben már látták a kórokozót,onnantról kezdve fokozatosan javultam. Remélem,h gyorsan keresztül megy rajtad.
2012. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát 9 csillagom volt ... a leleten.. de aztmondta doki h jövöhéten menjek vissza hogy javult -e állapotom:)
2012. jan. 24. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, én novemberben lettem beteg, és mostanra lett a vérképem normális tartományon belüli, de még mindig nem az igazi. Az orvosodon csodálkozom, hogy azt mondta, fertőzhetsz, mivel a mononukleózist okozó vírus (tulajdonképpen 2 féle van, az EBV a gyakoribb, nekem azt mutattak ki) testnedvvel terjed, leggyakrabban nyállal, ezért is hívják ezt csókbetegségnek. Nyálkahártyán (pl. garatén) keresztül jut be a szervezetbe, ezért okoz először általában toroktüneteket, amit gyakran "normál" légúti fertőzésnek vélnek, és antibiotikumot adnak rá, amit mono esetében nem szabad. Aztán megy a vírus rá a májra és lépre (a lépmegnagyobbodásom vajon mikor fog elmúlni? állítólag fél év is lehet), majd a csontvelőre, a két utóbbi miatt megy el a vérkép is. Nekem például a neutrofil granulocitáim, a baktériumok elleni védekezésért felelős fehérvérsejtjeim száma csökkent le annyira, hogy 3 hétig elkülönítőben voltam kórházban, nehogy elkapjak még valamit a meglévő bajra. Tehát nem tőlem, hanem engem kellett védeni a fertőzéstől, szerintem nálad is ez a helyzet. Amit tudok tanácsolni, mindenképpen pihenj sokat, még ha úgy érzed, hogy jól is vagy, kerüld a fizikai megterhelést, és szedj valami vitaminkészítményt, konkrétan a B-vitaminok (főleg B12) fontosak. Én spec a Béres Actival Extrát szedem azóta is, néha pár nap kihagyással. Ja, és amúgy az is tévedés, hogy a vírus eltűnik a szervezetből, sajna nem ez a helyzet, örökre hordozni fogod. De állítólag az emberek 90%-a így van ezzel, csak a legtöbben nem tudják, mert sokszor gyerekként jön ki, és pár napos "légúti fertőzés" gyanánt lecseng. Nekem azt mondta a kórházi orvos (a László fertőző+hepatológia osztályán voltam, ott nagyon értenek ehhez), hogy az egyetlen "bűnöm", hogy nem gyerekkorban kaptam el.
2012. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ, úgy érzem, hogy nincs semmi bajom... mint ha kutya bajom se lenne.. jövöhéten megyek vissza vérvételre.! remélem minden jobb lessz!:) meg ha fertöző lennék nem itthon kéne feküdnöm..:)) remélem hamar elmúlik!
2012. jan. 26. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!