Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Porcba lövettem hétfőn fülbeva...

Porcba lövettem hétfőn fülbevalót. Idáig nem is volt vele nagyon baj, de tegnap begyulladt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Alkoholos vattával kenegetem és próbálom mozgatni. És vizes borogatás is volta rajta. A fülem a 3szorosára nőtt. Rettentően be van gyulladva. Már az arcom egyik fele is felpüffedt picit. Kivenni még nem szeretném. /hozzá se bírok nyúlni már/ Tudnátok segíteni, hogy mit lehetne vele csinálni? Esetleg krém vagy valami? 15/L
2012. jan. 28. 11:44
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Esetleg orvos? Ha ennyire begyulladt és bedagadt, akkor jobb, ha elviszed a füledet orvoshoz.
2012. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én bemennék a sebészeti ügyeletre, ott kiveszik (fájdalomcsillapítót kapsz), fertőtlenítik stb. Ha már így átterjedt az arcodra is, nem jó vele játszani.
2012. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is mondták: ezzel tényleg csak sebészet, baromi csúnyán hegesedhet és eltorzulhat a füled, ha benne hagyod az ennyire gyulladt ékszert! A későbbiekre viszont jó tanács: porcba soha ne lövess fülbevalót, mindig szúrasd, pont a feldagadás elkerülése ill. a könnyebb gyógyulás miatt, illetve az ide rakott ékszert (a normál fülbevalóval ellentétben) a teljes gyógyulásig szigorúan tilos mozgatni! Fertőtlenítésre/sebkezelésre a gyógyulási időszakban a langyos fiziológiás sóoldatos vattás áztatás a legjobb (kb. 2 deci vízhez egy csipetnyi nem jódozott só - kb. annyi, mintha enyhén sós levest akarnál csinálni, majd ebbe nagy vattapamacs, amit napi kétszer 10 percre rajtahagysz az ékszer környékén), illetve fertőtlenítésre az Octenisept.
2012. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jan. 28. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
én oxycortot szoktam javasolni, de ha valóban ennyire be van gyulladva akkor vedd ki, fertőtlenítsd és ápold. mielőbbi gyógyulást!
2012. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eleve ott a hiba, hogy lövetted...felelőtlenség. Porcba szúrni kell. Nekem is több helyen van porcban, és semmi baja nem volt.
2012. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!