Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Zinnat 500-at helyettesíti az...

Zinnat 500-at helyettesíti az Aktil Duo?

Figyelt kérdés

Szedhetek Zinnat helyett Aktil Duot? Légúti megbetegedésre írák fel a Zinnantot, de pár hónappal ezelőtti légúti betegségemre Aktil Duot kaptam, aminek a fele megmaradt. Utánanéztem mindkét antibiotikum leírásának, és ezeket írták:


Zinnat 500 mg tabletta: 500 mg cefuroxim (601,44 mg mg cefuroxim-axetil formájában) filmtablettánként.

Hogyan hat és mire szolgál a gyógyszer?

Egyes baktériumok okozta fertőzéses megbetegedések kezelésére szolgáló gyógyszer.


Mit tartalmaz az Aktil Duo

A készítmény hatóanyaga 875 mg amoxicillin és 125 mg klavulánsav filmtablettánként.

Az Aktil Duo egy antibiotikum, amely elpusztítja a fertőzéseket okozó baktériumokat. Az amoxicillin az úgynevezett "penicillinek" csoportjába tartozó gyógyszer, amelyek bizonyos esetekben nem képesek a kellő hatást kifejteni (inaktiválódnak). Ez ellen véd a másik hatóanyag (a klavulánsav).

Az Aktil Duo-t felnőtteknél és gyermekeknél alkalmazzák a következő fertőzések kezelésére:

- a középfül és a melléküregek fertőzései;

- légúti fertőzések;

- húgyúti fertőzések;

- bőr- és lágyrész-fertőzések, beleértve a fogászati fertőzéseket;

- csont- és ízületi fertőzések.


Várom a válaszokat!


2012. jan. 30. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Nem helyettesíti, mivel a Zinnat egy cefalosporin származék, az Aktil meg penicillin szárm.+enzim blokkoló. A másik probléma: miért maradt meg fél doboz? Antibiotikum szedésnél egy kúra=1 dobozzal. Szóval a Zinnatot kell most beszedned. -Egy gyógyszerész-
2012. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erős hüvelyi viszketésem lett, amitől megijedtem, emiatt hagytam abba.

Köszönöm a választ!

2012. jan. 30. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Az antibiotikumból mindig az egész dobozt be kell szedni, 1 kezelés= 1 doboz, nem véletlenül találták ezt ki, a betegtájékoztatóban is ez van. Ha mindig csak a felét szedegeti be az ember, akkor a baktériumok rezisztenssé válnak az adott antibiotikummal szemben.

Úgyhogy váltsd csak ki a Zinnat-ot és vedd be az utolsó szemig. Ha pedig kellemetlen mellékhatást észlelsz, kérdezd az orvosod, ne hagyd el csak azért mert te úgy gondoltad.

2012. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!