Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A lyme kór, vagy az agyhártyag...

A lyme kór, vagy az agyhártyagyulladás gyógyítható-e, vagy sem? Egy másik kérdésből nem derül ki (link alább)

Figyelt kérdés

Az eredeti topik, itt vetődött fel bennem a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Leírja az egyik szóló, hogy szerinte a lyme-kór elleni védőoltás nem véd a lyme kór ellen, de az agyhártyagyulladás ellen igen, erre a másik fordítva mondja, a harmadik meg megint mást...

Ki tudtok segíteni, hogy akkor most mi is a helyzet, vagy ez még nem tisztázott, hogy melyik gyógyítható?



2012. jan. 31. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A GYK-s doktoroknak nincs párjuk...
2012. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
42%

Elso jol irja.

En jogot tanulok mar negy eve,de nem egyszer elofordult, h megmagyaraztak nekem egyesek, h az nem ugy van, ahogy a jog leirja, mert nem es kesz es csak nekik lehet igazuk meg esz nelkul lepontoznak.

A gyerekvallalas pont az a hely ahol a legtobb idiota no van,ezt koveti a csaladi kapcsolatok majd az eu kategoria.

2012. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én "civilben" gyógyszerész vagyok, és nekem is szoktak magyarázni, látom ez mással is így van :) A Lyme kór gyógyítható, ált. 2-3 hétig kell rá doxycyclin sntibiotikumot szedni, ha viszont nem kezelik időben, akkor a szövődményei már súlyosak és gyógyíthatatlanok lehetnek (pl. bénulás, halál, szívzomgyulladás, agyhártyagyulladás).


Az agyhártyagyulladás is gyógyítható, de jóval nehezebben - ez már nagyon könnyen átmehet életveszélyes állapotba, amikor is a beteg sokkot kap. A kóroktól függően antibiotikummal (infúzió), antivirális szerrel v. gombaellenes szerrel, plusz ezeken felül szteroidokkal kezelik. A vírus okozta meningitisek sok esetben olyan enyhék, hogy ágynyugalomtól otthon gyógyulnak, a bakteriális, de főleg a gombás eredetű azonban durvább, ezek kezeletlenül szinte mindig halált okoznak. A betegnek görcsrohamai lehetnek, csapolásra lehet szüksége, stb. A védőoltás a bakteriális meningitis EGYES FORMÁI ellen véd tehát szerintem a zavart az okozhatta, hogy itt is, mint pl. az influenzajárványnál, különböző törzsek ellen nyersz immunitást. Leegyszerüsítve tehát ha védett vagy az A, B és D "fantázinevű" bacik ellen terjesztett agyhártyagyulladás ellen, attól még a C - amit nem tartalmazott a vakkcina - megbetegíthet. Nyilván ezek a legelterjedtebbek, de ettől függetlenül még lehetsz balszerencsés és egy ritkább törzs, ami ellen nem lettél beoltva, ugyanúgy megbetegíthet. Sorry, ha nem fejeztem ki érthetően magam, ez esetben kérdezz :)

2012. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!