Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az a distalis sensoros...

Mi az a distalis sensoros neuropathia, mi az oka kialakulásának, és hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 05:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A neuropathia a neuronok károsodását jelenti, a sensoros utal arra, hogy jelen esetben ez érző idegsejteket érint, a distalis pedig a helyét jelenti. Distalis szó az anatómiában arra értelmezett, hogy ha valami mondjuk egy végtagon minnél távolabb van a végtag függesztési pontjától, az ellentéte a proximális. Vagyis az ujjaid distalisabban vannak mint a könyököd. Gondolom csökkent az tapintás érzékelésed vagy ilyesmivel mentél orvoshoz. Vagy mással? Neurológusnál voltál? Az meg, hogy gyógyítható e... Nem vagyok neurológus, de az idegszövet regenerációja a legrosszabb az alapszövetek közül, szóval elképzelhető, hogy nem gyógyítható. De az orvosi szakvéleményben bízz. Az a legfontosabb, hogy ott mit hallassz. Nem vagy véletlenül cukros esetleg?
2011. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Iszonyú bőrfájdalommal mentem orvoshoz,laborra küldött,a cukrom magas,bár eddig nem tudok róla,hogy cukros lennék ,de lehet,hogy már az vagyok.A további kivizsgáláshoz szükséges szakrendelésekre,sajnos időpontot kell egyeztetni,és legközelebbi időpont okt.végén van csak.Hihetetlen!
2011. aug. 31. 07:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Úúúh... sajnálom... Borzasztó, hogy mennyit kell manapság várni... A cukrot azért kérdeztem, mert az gyakran okoz neuropathiat(a neuropathias esetek kb egy harmadában). Egyik ismerősömnél olyan szintű volt, hogy feltette a lábát egy fűtőtestre és csak abból tudta, hogy épp megég a lába, hogy már égett hús szagot érzett az elmondása szerint... A másik ok még a túlzott alkohol fogyasztás miatt, de ez gondolom nem érint.Sajnos előfordul, hogy fáj is :(. Kezelni először is úgy szokták, hogy ha cukor vagy esetleg alkohol miatt van, akkor először ezeknek megfelelő étrendet írnak elő. Ezen kívül van olyan is, hogy önállóan alakul ki a neuropathia, de az kiterjedtebb, és nem csak sensorosan. De az is előfordulhat, hogy sok más betegség közül egy másik a kiváltója. Ezekre tudtommal mind vannak szerek, amelyekkkel jó eredményeket értek el. De biztosat az orvos tud neked mondani, az orvosi szakvélemény, amint már mondtam, de téged szerencsére erről legalább nem kell győzködni... Ha magas volt a cukrod a laboron, akkor én azért októberig csínnyán bánnék a cukorral, hátha tényleg diabeteses vagy, bár azt azért csak mondták már volna még október előtt...
2011. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!