Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon csúnya köhögésre...

Nagyon csúnya köhögésre hatásos gyógymód?

Figyelt kérdés

Jól megfáztam, még pénteken, azóta itthon vagyok, de vasárnaptól már köhögök is. Hétfőn voltam az orvosnál, írt fel köhögéscsillapítót és még egy másikat. Tegnap hánytam is, mert nem tudok felköhögni semmit ami lerakódott a torkomra... Valami hatásos gyógymód van köhögésre? Ilyen házi gyógymódra gondolok, a Neo Citran-t pedig nem tudom meginni...

Köszönöm előre is.

14/L


2012. febr. 1. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Stodal szirup.Ez homeopátiás.
2012. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ha csak szárazon köhögök, de nem "szakad", akkor általában lándzsás útifű szirupot szoktam szedni. Elég drága, de nekem mindig használ. Én ugyan laikus vagyok, de szerintem ilyen esetben amúgy köptetőt kellene szedned. Menj vissza a dokihoz, hogy a köhögés egyre kínzóbb, az a biztos.
2012. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy hashajtó.
2012. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok folyadékot kell inni és inhalálni kamillateával. Mindkettő fellazítja a lerakódott váladékot. És ahogy előttem írták neked nem köhögés csillapító kell, hanem köptető. Ambroxol tabletta nagyon jó erre.
2012. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Méz kiskanállal,

kakukkfű tea - ezt ánizzsal érdemes keverni, hogy elvegye az enyhén kellemetlen ízét.

Vehetsz magadtól köptetőt is gyógyszertárban, attól még hogy az egyik szer nem volt jó, jó lehet egy másik.

Vannak akik hagyma teára esküsznek, én azt nem tudom meginni.

Egy nagyon régi házi módszer éjszakai köhögésre: valódi disznózsírral a mellkast nyakig bekenni, és dunsztkötés kell rá, garantáltan hagy aludni, nem fog kínozni a köhögés.

Eukaliptusz olajos inhalálás is hasznos lehet.

A Neo Citrant jobb is, ha elfelejted, csak elnyomja a tüneteket, tovább tart a gyógyulás, vagy visszaeshetsz tőle. Csak arra jó, hogy egy fontos napot ne hagyj ki a suliból, segít átvészelni.

2012. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 1. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vagy hashajtó."

Ez nagyon vicces, de nem biztos, hogy egy 14 éves kislány érti.

2012. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érti, kipróbálja. Ennyi.
2012. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!