Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A piros csík tulajdonképpen...

A piros csík tulajdonképpen honnan indul el? Vagy mitől függ? Feltünő? Mennyi idő mire eléri a szívet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A bibitől indul és erős, határozott sötétpiros csík.. pár óra alatt el tudja érni a szívet, de ez sokmindentől függ. A bibitől induló elmosott szélesebb "csík" nyirokér-gyulladás, az egész más.
2009. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
a sérülés helyétől indul el. de én eddig csak mendemondákat hallottam, saját szememmel nem tapasztaltam ilyesmit, pedig tizenakárhányéve betegekkel foglalkozom. ezidő alatt is csak összesen egyetlen súlyos tetanusos beteget láttam, az sem a sérülés miatt került olyan állapotba, hanem pont az oltástól. a szakirodalom ritkán emlit súlyos tetanusból felépülőt, de akit én láttam, az szerencsére felépült.
2009. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
A piros csík általában a fertőzött sebből indul.Elég feltűnően látni,és ha már egy kicsit is észrevetted,akkor azonnal orvoshoz menni.A vérfertőzés nem gyerekjáték.Nem szabad megvárni,hogy mikor ér a szívedig el,mert ezt senki nem tudhatja...Van akinél lassabban megy ez a folyamat(vagyis lassabban terjed a fertőzés) de van olyan akinél elég gyorsan látni a fertőzés haladását..Ez függ attól is,hogy mennyire egészséges valakinek az immunrendszere.Az ilyen bajt,jobb minél előbb megelőzni,és nem várni...
2009. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
15.26 válaszadónak. Az anyámat tavaly megcsípte egy méhecske,és maga a méhcsípés fertőződött el.Először nem is foglakozott vele,mert arra gondolt,hogy csak csúnyán bedagadt a csípés helye,majd elmúlik...de 1.5 óra múlva már látszott a karján a piros csík,és azonnal az ügyeletre kellett menni...Ott kapott tetanuszt.Ez nem allergia mert azóta is csípték meg méhek,és nem történt semmi a kis duzzanaton kívül...Szóval előfordul ilyen eset is...
2009. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Olvas itt az ember érdekes dolgokat.. :)))) Vérfertőzés vagy vérmérgezés? Tudtommal a tetanusz fertőzés nem egyenlő a vérmérgezéssel, de ezt egy eü-s biztosan jobban tudja..
2009. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Énis hallok össze-vissza mindenfélét, hogy csak a csuklóbol indúlhat ki
2009. jún. 1. 15:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A vérmérgezés (tetanusz) valamilyen seb elfertőződésével keletkezik.Elég hamar elszoktak ma már menni az orovshoz vele,és megkapják a szükséges oltásokat.Ezért nemhal bele ma már senki.Régebben sokan meghaltak vérmérgezésben (A dédnagyapám is.)

A vérfertőzés pedig büntetendő cselekmény,mert családtagok (testvérek,apa-lány,stb) között nemi kapcsolat van.

2009. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

15.27-es vagyok! TE JÓ ISTEN ÉN NAGYON ELÍRTAM! vérmérgezést akartam írni és nem vérfertőzést.....

Ekkora szarvas hibát!!!! BOCSI

2009. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Volt akinek a laban volt a "csik", meg is halt szegeny, mert a labon rosszabbul latszik /vagy sehogy?maximum a terdhajlatban talan?/. S termeszetesen a dokik meg nem figyeltek erre, hogy ez is lehet a baja. :(


Anyamnak a karjan ment "felfele", de eszrevettek idoben, s megkapta az oltast!

2009. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A fertőzés helyéről kiinduló piros csík az nyirokérgyulladás. Miután a nyirokerek nem a szívbe ömlenek, a piros csík is csak a legközelebbi érig mehet. Elvileg persze előfordulhat, hogy a vérkeringésbe kerülő fertőzés vérmérgezést okoz, de ez elég ritka. Ennek ellenére persze érdemes ilyenkor antibiotikumot adni a biztonság kedvéért, az kivédi. A tetanusnak ehhez semmi köze. A tetanus nem okoz piros csíkot, és a tetanus nem védi ki a vérmérgezést. Leginkább szúrt vagy roncsoló, földdel szennyezett sebnél fordulhat elő tetanusz.
2009. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!