Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 50 mg C-vitamin tényleg nem...

50 mg C-vitamin tényleg nem ér semmit?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki meg tudná mondani, hogy igaza van-e a gyógyszertárosnak, aki ezt mondta? Béres cseppet szedek, és a betegtájékoztató szerint ajánlott mellé 50 mg C-vitamin. A patikában (külföldön) viszont azt mondták, hogy nem is létezik 50 mg-os, mert ekkora mennyiség felnőttkorban túl kevés.
2012. febr. 6. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50 mg valóban nagyon kevés, nem olvastad vagy nyomtatták félre? A napi ajánlott bevitel 1000-1500mg. Ha béres csepp tartalmaz valamennyi C-vitamint, akkor lehet, hogy elég mellé az 500mg is naponta.
2012. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a csepp tartalmaz-e, de létezik Béres C-Vitamin (tehát saját márka), aminek az üres doboza itt van a kezemben és az tényleg 50 mg-os. Mondjuk a cseppeket 2x kell bevenni naponta, tehát napi 100 mg lenne, de akkor az is kevés? Hm..
2012. febr. 6. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

én ilyenkor télen 4-5 grammot is szedek. kb fáradhatatlan lettem mióta szedem, és közérzetem is zseniális.


az 50 mg nagyon kevés, aszem 80 mg a ajanlott minimum, de az is a nagyon mininum.


én ilyen 400gr-os kiszerelésben veszem por formájában 3700 ft, de ha nem sportolsz nem cigizel, nwm iszol akkor elég napi 0,8-1 gramm is, szal akkr 1 évre elég is egu doboz, ennyit szyem megert h egészseges legyél.


jah és a port 2 l uditohoz keverem es egesz nap azt iszom.

2012. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

50 mg + normális táplálkozás (mostmár télen is van aránylag friss gyümölcs, csak sajnos nem magyar + nagyanyáink taktikái a hagymák, feketeretek,saláták), ha kicsit kevés is, de már az elég felé hajló.


De 500-750 mg-nál semmiképp se egyél többet!

2012. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A bérecsepp működéséhez ennyi van előírva. De ha fel akarod dobni az immunitásod, szedhetsz bármennyit. Ami kell a szervezetednek, azt feldolgozza és a többit kicsurgatot. Olyan lesz a vizeleted, mint az amiké: csupa vitamin.

,

2012. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Béres-csepp mellé azért 50 mg-ost ajánlanak, mert itt csak a cseppben lévő vas felszívódásához kell a C-vitamin és nem vitaminbevitelre - ha megnézed, a cseppben csak nyomelemek vannak, vitamin nincsen, mert ez nem multivitaminkészítmény. C-vitaminból elvileg szedhetnél többet, sőt ha pl. dohányzol, 60 év feletti vagy, sportolsz, terhes vagy, elhízott vagy, esetleg beteg vagy, akkor ajánlott is, de még így is a napi max. C-vitamin bevitel 1000 mg, ennél többet semmiképp nem ajánlott szedni. A felesleget ugyan a vese kiválasztja, de ha tartósan túl sok C-vitamint viszel be, akkor veseköveid lesznek. A csepp mellé ajánlott kis kerek dobozos, 50 mg-os C-vitamin a legjobb a csepp bevételére, C-vitamin pótlásra meg sok zöldség-gyümölcs.
2012. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2012. febr. 6. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Az vagyok, akit lepontoztatok.


A túlzottan sok C-vitamint nem képes se tárolni, de hasznosítani szervezet. A veséken keresztül ürül. De a túladagolás nem csak ennyit tesz: BIZONYÍTOTTAN nő a vér húgysav koncentrációja, nő a vesekőképződés esélye, valamint egyéb furcsaságok is jelentkezhetnek. Orvos válaszol rovatban olvastam, hogy valamelyik páciensnek a túlzott C-vitamin-bevitel (ez konkrétan 500 mg volt) miatt alvászavara volt.


Nem kell az orvostudományt és a gyógyszeripart 100%-osan hazugnak titulálni! Félre ne értsetek, én is ezernyi dolgukkal nem értek egyet. Mindenre gyógyszert adnak, a természetes gyógymódokat elvetik. Gyógyszereik nem az egész szervezetre hatnak, és nem annak öngyógyítását segítik elő, hanem csak egy kis részfolyamatba szólnak bele. Gyakoriak a mellékhatások.

De azért nem hinném, hogy a gyógyszeripar mindent szándékosan tagadna. Nem hinném, hogy 1000 mg C-vitamint kéne szednünk, amikor ők azt állítják, kb. 60 már elegendő!


Az emberiség ráadásul folyton éhezett. Éppenhogy éhen nem halt a többség. És mégse volt problémájuk a vitaminhiány miatt egy bizonyos szintig. Aztán egy bizonyos szint alatt jöttek a hiánybetegségek, igen...

Ma meg jó dolgukban egyesek vitaminokkal tömik tele magukat. Nekem őszintén bűntudatom van a gondolattól is (ez nem farizeuskodás, nem beszólás, tényleg így van), hogy vitaminokkal tömném tele magam, mikor elődeim napokig kis kenyérből és krumpliból éltek, és még itt vannak, és van is bajuk, nem ettől (pl. egyik kedves rokonomnak lelki alapon van súlyos betegsége).


Az immunrendszerrel kapcsolatos tévhitek, mítoszok és városi legendák is nagyon felbosszantanak, úgy mint immunerősítés, "erős immunrendszer", allergia ellen immunerősítéssel. Ezek úgy hazugságok, ahogy vannak. BIZONYÍTOTT TÉNY, hogy a sok C-vitamin nem véd megfázás ellen! Se influenza ellen!

Ha olyan formában léteznének immunerősítők, mint azt egyesek hiszik, akkor még több allergiás és autoimmun beteg lenne. Ezek a betegségek NEM (!!!!) az immunrendszer alulműködéséből erednek, hanem inkább egyfajta túlműködés!!

Egyébként mondanék még valamit ide... Az immunrendszer szerencsére nem túl gyors. Gondoljunk csak az első alkalommal jelentkező gyógyszerallergiára vagy egyéb hasonszőrű allergiára. Vagy Rh- anya esetére Rh+ gyermekeivel - ott is csak másodjára lenne baj, amit szerencsére megelőznek. Mire akarok ezzel kilyukadni? Az immunrendszer csak az ellen képes gyorsan fellépni, amit már ismer. Első találkozás esetén szerintem csak kismértékben lehet gyorsítani az immunválasz kialakulását. Kis mértékben biztos, magamon is tapasztaltam: kis kúra és nagyadag megfelelő hozzáállás mellett nátha megállítása nagyon rövid időn belül.



Én is szkeptikus vagyok. Mint fentebb írtam, szerintem is sokmindenben hazudik a tudomány. Ha az egészséges életmódot, a természetes és népi gyógymódokat favorizálnák, ebben segítenék a népességet, akkor nagyon sok pénztől esnének el - legalábbis szerintük. Privát véleményem szerint így is lenne jövedelmük, lenne dolguk. Dehát nem efelé haladunk...


Viszont 100%-ig se lehet mellőzni az orvostudományt és gyógyszeripart. Hova rohansz tüdőgyulladás, magasvérnyomás, asztma, autoimmun betegségek esetén?

Autoimmun betegség esetén kell az immunszupresszív kezelés, különben a beteg szervezete szépen öngyilkos lesz, nem is olyan lassan. Igen, én is biztos vagyok benne, egy autoimmun betegségben is jól jönnének a népi gyógymódok, és nem értem, miért jó azokat teljesen elvetni. De önmagukban nem elegendőek!!



Nem akartam senkit leszólni, csak a "szélsőjobb" nézeteket magukat. (Szélsőjobb legyen az orvostudományt teljesen elvetők, vitaminbevitelt túlzásba vivők, egyéb irányzatoknak hódolók nézetei, szélsőbal az orvostudomány maga).

Tudom, bunkó hangvételű voltam, de sajnos felidegesítenek ezek a nézetek.


Félre ne értsetek, az nem zavar (mint az oviban, mármint egy ovist zavarna), hogy lepontoztatok. Az zavar, hogy vannak ilyen nézetek...

2012. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

utolsó, bárcsak elmondhattad vna ezt azoknak a tudósoknak is, akik a c-vitminnal foglalkoztak, és egész életükben 5-10 gramm c-vitamint szedtek, egészségesek, és mindegyik megérte a 90 éves kort.


ha tudták volna amit most leírtál biztos kevesebb C-vitamint ettek vna, még egészségesebbek lettek vna és 160 éves korukban hunytak vna el...:)

2012. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8/9 válaszoló,értelek,és látszik,hogy gondolkozol,de egy-két dologban talán kicsit jóindulatúan naiv Vagy(remélem nem bánt a megfogalmazásom)

Szükség van orvosokra,akit esetekben,életmentésben.De a magas vérnyomásnál már pattant bennem valami...Tény,hogy nem szabad hagyni,hogy folyton magas legyen az a nyomás,ahogy azt sem szabadna hagyni,hogy minden második ember élete végéig szedje a gyógyszerét,ami mellesleg szépen el is tartja a gyógyszeripart,de gyakran nem változtat sokat a beteg állapotán.A miértek keresése nem az orvosok sajátja.Pedig nem ez lenne a normális?

Dédanyáink,de még nagyanyáink is egész más földből húzkodták ki az élelmiszereiket.Sajnos EGÉSZEN MÁS földből.És vegyük hozzá a tartósítószereket,növényvédőket,környezeti mérgeket.Ehhez nincs mit hozzáfűzni:lehet kutakodni az élelmiszerek nevetséges vitamintartalmáról.Amikor egész kicsi voltam,egy bácsi azt mondta a tv-ben,évtizedek múlva úgy fogunk élni,mint akkor az űrhajósok:kis kapszulákat kell szednünk,hogy életben maradjunk.Nos,ez elég kísérteties...

Az 500 mg C-vitamint szedő az orvos válaszol rovatban valószínűleg este vette be a számára élénkítő adagot.Amúgy az 500 mg kis adagnak számít.

A táplálkozás helyessége az elsődleges,csak utána jöhet bármilyen étrendkiegészítő,de a tápanyaghiány-okozta betegségek(amik vitaminnal mérséklődnek vagy megszűnnek) magukért beszélnek.

2012. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!