Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A folsavat túl lehet adagolni?

A folsavat túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés

Lehet belőle bajom ha az ajánlott mennyiségnél többet viszek be?

Babatervezés miatt szedem.1200ug tablettában+ étkezéssel még valamennyit nyilván.



2012. febr. 6. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Én babát várok és nem szedek semmiféle terhesvitamint. Mondta a védőnő, hogy a 3mg-os folsav tabiból egyet kapjak be naponta. Elvileg ha valaki nagyon de nagyon egyoldalúlag táplálkozik, kevés gyümi, zöldség, ilyesmi, az kettőt is betolhat naponta. Szerintem te átestél a ló másik oldalára, labor megmondja mit miből kell szedned és mennyit, de azt is csak ha muszáj. Anyukád se szedett semmit, ő anyja sem stb.
2012. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Megint én vagyok. Ballagjál el a háziorvoshoz, mondd hogy babaprojekten dolgozol, és kérjél egy nagylabort. Akkor már látod mit érdemes, és mi a butaság. Lehet, hogy éppen más kéne, vagy ilyesmi.
2012. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Megint én! :-) Jól jött volna, ha valaki ezeket még a babatervezésnél elmondja: érvényes (három hónapon belüli) nőgyógyászati vizsgálat, szűrés, belgyógyászati vizsgálat (EKG) fogászati vizsgálat mindenképp, mellkas röntgen (fizetős) meg még jó ég tudja miket kérdeztek.... Tehát a tervezés időszakat erről is szóljon, hogy alaposan kivizsgáltatod magad, amikortól nem jön meg (drukkolok) sokkal könnyebb dolgod lesz, ha ezek a papírok már megvannak.
2012. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem lehet túladagolni (a felesleg a vizelettel távozik), viszont az előírt adagolást mégis célszerű betartani, mert a tartósan túl sok folsav B12-vitamin hiányhoz vezethet, ami viszont már idegrendszeri károsodásokhoz és egyéb komplikációkhoz vezethet. Terhesség alatt, ill. a terhességre való felkészülésben a szakkönyvek 0,4mg - 1 mg bevitelét javasolják, viszont ha korábban volt már a családodban velőcsőzáródási rendellenesség, akkor 4-6 mg-ot is. Ezzel szemben az orvosi gyakorlat itthon 1,5 mg (fél tabletta a 3 mg-os folsavból) szokott lenni, így az általad leírt 1,2 mg + az esetlegesen az étel által bevitt mennyiséget én teljesen normális, átlagos, jó értéknek tartom.
2012. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ezek szerint, ha a védőnőd ajánlotta neked a folsavat, akkor nem fogom túladagolni, hiszen te a dupláját szeded annak, amit én!

Régen az régen volt, a vitaminok igenis kellenek, pláne télen, függetlenül attól, hogy "nagyanyáink se szedték"!

2012. febr. 6. 17:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Amit én szedek, abbn van B12 is, gondolom csak azzal tud felszívódni a folsav, úgy Okés, ugye?
2012. febr. 6. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!