Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torok fájást elég makacsot...

Tompo34 kérdése:

Torok fájást elég makacsot hogy gyógyitsam meg? Szárazköhögésel egybe kötve! Inkább természetes gyogymodra gondoltam!

Figyelt kérdés
citrom tea
2012. febr. 9. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én, ha fáj a torkom, ami aztán általában a légcsövemre megy rá, a következőt szoktam csinálni:

1. izzadni - ha a betegségedből kifolyóan úgy érzed, hogy izzadnál is, akkor izzadj, vagy izzadd ki magad. Melegágybe bújni, vizespalack hátad alá, vagy mellkasra, vagy comb alá, fej, torok betakarva, tulajdonképp az egész tested. Izzadás elősegítésére 1 paracetamol meleg teával és így be az ágyba. Kb. egy órát szoktam így lenni, míg érzem, hogy esetleg hullámokban rám tör az izzadás. Az izzadástól általában mindig csökkent a torokfájásom. Nekem ez jó módszer volt rá.

2. inhalálás

Egy nagyobb (fél literes) csészébe forrázz le egy kis kamillát, tegyél rá egy olyan tölcsért, ami befedi a bögrét és szívd be a meleg levegőt.


Szárazköhögésre nem tudom ez mennyit segít, nekem általában bele telik egy jó időbe, míg magától elmúlik a szárazköhögés. Gyógyszertárban lehet, hogy már lehet rá kapni valamit.


Mielőbbi gyógyulást! :)

2012. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!