Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik imunerősitő vitamin...

Melyik imunerősitő vitamin jobb? A béres immun herbál vagy a multi tabs immuno? Van külömbség és mi? Kinek melyik jött be?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon bejött, mindkettőt próbáltam. Nekem hosszú távon a Multitabs volt jó, édesanyámnak a Béres.
2012. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez az immunerősítés mizéria úgy kamu, ahogy van.

Viszont vitaminpótlásra szüksége lenne a szervezetednek, elsősorban az idegrendszerednek így tél vége felé, ezért valami MULTIVITAMINT vehetsz.

2012. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Második, ha semmit nem tudsz valamiről, akkor miért írsz?


Mit értesz Immunmizéria alatt? A Multi tabs egy multivitamin, ami probiotikumokat is tartalmaz, amik segítik a vitaminok felszívódását, sőt egyes vitaminok előállítására is képesek.

2012. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező immunerősítőt szeretne...


Mesélhetnék...

2012. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az immunrendszert nem lehet erősíteni, főleg a szó szoros értelmében nem. És főleg tablettákkal nem. Esetleg javítani lehet a működésén - ez nem jelent erősítést, még legvadabb értelemben is csak visszaerősítést, tehát visszasegítést a 100%-ra - az egész szervezetre ható dolgokkal: elsősorban lelki dolgok (pozitívabb gondolkodás, több nevetés, szeretet adása-kapása); sporttal, normálisabb táplálkozással.

De ha tényleg lehetne erősíteni az immunrendszer, mondjuk 100% fölé, tehát a normál működéshez képest erősíteni, akkor nagyon sok, a jelenleginél sokkal több allergiás és autoimmun beteg lenne.

Ráadásul, ha annyi minden erősíteni az immunrendszert, mint állítják, akkor egy autoimmun beteg:

- nem nevethetne

- nem lehetne el egy jó társaságban

- nem lehetne egy jó közösség tagja

- nem sétálhatna

- nem túrázhatna a természetben

- nem sportolhatna

- nem ehetne egy csomó mindent

- nem ihatna egy csomó mindent.

Ezeket mégis megtehetik, mert fentiek szerencsére NEEEMMM erősítik a szervezetüket támadó immunrendszert.


Javaslom:

[link] (nagyon jól összefoglalja, amit én most itt próbáltam leírni... kb. 100%-ig egyet értek vele)

[link] (vele én személyesen csak részben értek egyet, de ajánlom, a lényeg benne van)

[link] (nála nagyon nem tetszik nekem, hogy az alternatív gyógymódok ellen van, és csak a gyógyszeripar, csak a gyógyszerek; de az immunerősítéssel kapcsolatos "hitvallását" osztom)

És saját cikkem a témában: [link]


Szóval, kérdező, tényleg időnként szükség van a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek pótlására, de immunerősítésre nincs, így ne immunerősítőt keress, és az étrend-kiegészítőket ne mint immunerősítőket szedd!!

2012. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj, emberek, ne egy általánosan bevett szóhasználaton lovagoljatok már. A második felkapta ezt az immun-dolgot, és nem tudtok leszállni róla. Mindkét vitaminkészítmény megbízható, és szedésükkel tapasztalataim szerint sokkal kevesebbet vagyunk betegek, mint előtte. Ennyi. Hívjátok, aminek akarjátok, én meg ezzel elégedett vagyok és kész. Feltételezem, hogy a kérdező kérdése is erre irányult.
2012. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg folyamatosan beteg vagyok évek óta, és már sose leszek egészséges, na... És még örülhetek, mert elvileg nem nagyon komoly egyik betegségem se. Bár, lehet az egyik komoly, majd kiderül nemsokára (reméljük).



Ha a megfázásra, náthára, influenzára gondolunk. Egyrészt, tablettával ezeket megelőzni NEM LEHET. Másrészt, nem az egészség mércéi, hogy ezek hányszor fordulnak elő. Harmadrészt, az egészséges életmódot (mind a testi, mind a lelki értelemben vett egészséges életmódot) nem lehet kiváltani tablettákkal. Maximum kiegészíteni.



Mellesleg legalább két ismerősöm és én is szedünk olyan gyógyszert, amelyiknek egyik mellékhatása, hogy gyengíti az immunrendszert. Ismerősöm elég nagy adagban, én szerencsére nem.

Semmi bajunk, és nem önmagában ettől a mellékhatástól leszünk kevésbé egészségesek.



Az egészség nem azt jelenti, hogy egy évben csak egyszer kapunk el valamit.

2012. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég, senki nem mondta, hogy bármilyen életmódot ki lehet váltani bármivel! Egy kérdés van feltéve két étrendkiegészítő vitamintablettáról, és a velük való tapasztalatokról...
2012. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!