Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Leszek én még valaha 18?

Leszek én még valaha 18?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hatalmas aggodalommal írom a soraimat, ugyanis ma kiderült, hogy limfómám (nyirokcsomó daganatom) van. Borzasztóan félek és már nem is tudok előretekinteni a jövőbe. Csütörtökön műtenek és majd a szövettanból kiderül, hogy rosszindulatú-e, de szerintem az. Mi lesz ezután? Kezelhető ez az egész? Most 16 vagyok, leszek még 18?
2012. febr. 14. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen ,kezelhető.

Csinálnak szövettant ha kiderül,hogy rosszindulatú akkor vagy kemot vagy sugárkezelést fogsz kapni.

Nálam mikor kiderült teljesen összeomlottam ,nem tudtam ,hogy mi lesz. De bele mentem a kezelésbe (kemoterápiába) mert életbe akartam maradni. Ez volt az egyelten ,hogy meggyógyuljak és életbe maradjak. Neked is ha kell kezelés minél hamarabb el kell kezdeni.

2012. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kitartás! Nem szabad feladni! Drukkolok neked :)


Egyébként mik a tüneteid? A nyakadban lévő nyirokcsomókon lett daganat? :S MErt ott nekem is rengeteg kis csomó van tele a nyakam egyik oldala de elmentem orvoshoz és ő azt mondta, hogy semmi gond lehet ezk életem végéig ott fognak maradni mert nem húzódtak vissza egy nagyobb megfázás után. De most hogy így látom egy kortársamat daganattal én is megijedtem :S


16/F

2012. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomo daganat az, ami a legkevesebb kockazattal jar. Legritkabb esetben keletkeznek attatek.

Ha mar elorehaladottabb stadiumban van, akkor kikapjak a nyirokcsomodat, es kesz. Annyi, hogy eleted vegeig gyogyszert kell szedned, de teljesen egeszseges leszel es tunetmentes. (A cukrosoknak ezerszer rosszabb meregetni, meg dietazni, meg inzulinozni.)

Szoval fel a fejjel!

2012. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én a hónom alatt vettem észre először, hogy be van dagadva. Az orvos a tüdőmön is talált foltokat, ebből gondolja, hogy rossz indulatú az egész, de azt mondta a szövettan előtt nem jelenthet ki semmi biztosat.

Akkor szerintetek nem fogok meghalni?

2012. febr. 14. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Oszinte leszek.

Ha meg az orvos sem tud biztosat, akkor mi itt mit mondhatunk.

Nyilvan biztatunk, de joslatokba felesleges belemenni.


en is voltam haromszor daganatos, es pokoli volt az a par het, amig kiderült, hogy joindulatu. Sajnos ezt az idöt, amig megjon az eredmeny ki kell huzni valahogy.


Azt mindenesetre tudd, hogy a daganat nem feltetlenul rak.

De ha rak, akkor is mara mar nagyon jol kezelheto, ha idoben diagnosztizalva van.

A fiatal szervezet nagyon konnyen regeneralodik, es nagyon harckepes.


Ezek alapjan jok eselyeid vannak.

2012. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!