Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Inzulinpumpa szerelék félévent...

Successful77 kérdése:

Inzulinpumpa szerelék félévente 45ezer!?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak (7hónapos) inzulinpumpát javasoltak, erdekelne a szerelékre van-e támogatás, mert nem hiszem, hogy bírnánk a féléves kiadásokat, plusz haromhavonta ellenorzesre menni is a jelenlegi benzinarak mellett 12ezer lenne. (vagy busz ingyen, nem tudom hogy viselné)
2012. febr. 18. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Maga a puma is százezres kiadás. Tb támogatottan is 200 ezer ft.

A szerelék sem lesz sokkal olcsóbb.

Mivel a pen ingyen van erre több támogatást nem adnak hiszen van más megoldás is. Csupán kényelmi kérdésből nem adnak rá pénzt.

2012. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez a válasz teljesen ellentmond annak, ami tajekoztatast kaptunk a dokitól. 98%-os tamogatas van a keszulekre 18eves kor alatt, az onrész nem lehet tobb mint 5ezer Ft! es nem kenyelmi szempont, hanem a gyerek erdekeben ezt ajanlottak, mivel az ingadozásokat jobban kikuszoboli mint a pen-es beadás. Csak a szereléknél mondott félévenkénti 30ezret, de olvastam 45-ot is.
2012. febr. 19. 05:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Oh, akkor le vagyok maradva. Csak egyik ismerősöm kapott inzulinpumpát 14 évesen és nekik ki kellett fizetni 200 e Ft-ot.

Bár ez pár évvel ezelőtt volt.

Igazából úgy gondolom, hogy így is eléggé támogatják a cukorbetegeket. Ha a pumpa maga 5 ezer Ft akkor a szereléket sem fogják drágábban adni.

2012. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen pumpát javasoltak. Nekünk Accu Chek combo van és fél évente 38-39ezer a szerelék és minden összesen. A fiam 8 éves lett és 18 év alatt 98% támogatás van rajta,azért csak ennyi,ha 18at betölti több lesz.

A pumpa 1xri költsége 5 ezer Ft. Az egész pumpa értéke 1 millió Ft és az OEP ennyiben támogatja,hogy ennyit kell fizetni. Lehet olyat kérni,legalábbis nálunk,hogy ne egyszerre,hanem 2-3 szállításban hozzák ki őket,igaz a 2. szállítástól a szállítási költség rájön,de így jobban ki lehet fizetni. Esetleg önkormányzattól lehet támogatást kérni rendkivüli gyermekvédelmi címszó alatt a szerelék árának csatolásával. Én csak ajánlani tudom,nekünk 3 éve ez van!

2014. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!