Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Semicillin kapszula (500mg)...

A Semicillin kapszula (500mg) jó torokfájásra? És naponta hány szemet kell bevenni belőle?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Láz nélkül sima torokfájára tök felesleges. Mézes tea, Echinacea, C-vitamin.
2009. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De egy kicsit a fülem is fáj tőle. Hőemelkedésem is van.
2009. jún. 8. 21:51
 3/10 A kérdező kommentje:
hm?
2009. jún. 8. 22:47
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem soha nem szokott lázam lenni,amikor fáj a torkom,mégis a doki ezt írta fel.A napi adag 2-szer 1,reggel és este.Minimum 5 napig kell szedni.
2009. jún. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Antibiotikumokat soha ne szedjünk orvosi utasítás nélkül, mert többet árthat, mint használ!
2009. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikumot ne szedj csak úgy, nincs értelme. A szervezeted hozzászokik, és később, ha igazán beteg leszel, az antibiotikum nem fog használni. A torokfájás elmúlik, igyál mézes teát, esetleg kamillás tea fölött inhalálj, a gőzei csökkentik a gyulladást...

Szuperkórokozókat tenyésztünk ki, ha minden apróság miatt gyógyszerhez, főleg antibiotikumokhoz nyúlunk.

2009. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Szia!

Napi 2*1 délelőtt és estefele!

Nekem is csak a mandulám fáj,de már 1 hete nagyon nagyon és most veszem be a semicilint.Antibiotikum,szóval 1 hétig szedd!

2010. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem is felesleges sima torokfájásra. Én is szedem de nekem tüszős mandulagyulladásom van,s 39 fok fölötti lázam,ami nem megy le már 1 hete. :(

S azért kell ilyen lórúgásnyi antibiotikum.

2010. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és nekem napi 4x1-et kell
2010. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én hüvelyi streptococcus fertőzésre szedem - baromira nem értem, miért akarod te ezt bevenni torokfájásra...

Nem szabad, mert a végén a szervezeted immúnis lesz rá, és amikor meg szükséged lesz rá, egyáltalán hatni sem fog (ezért nem szabad előbb abbahagyni sem, mert ha nem öli el az összes baktériumot, a következő had már rezisztens lesz...)

2012. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!