Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pajzsmirigy alul működésem...

Pajzsmirigy alul működésem van és félek! Én már nem fogok sokat fejlődni? Lehet gyerekem? Nehezen fog összejönni a gyerek vagy nem? Egészséges lesz? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és kb. 10-9 éves korom óta van ez a betegségem.Eddig nem törődtem vele alig szedtem a gyógyszert mégis jók voltak a leleteim sőt csökkentettek is rajta.Azonban 15 vagyok és 41kg.Próbálkozok ,de nem tudok hízni és 163cm vagyok.Félek hogy nem fogok tovább fejlődni.

2012. márc. 24. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány? Mert nem mindegy. Lánynak aranyos, fiúnak már necces, de 22-23 éves korig nő az ember.

A testmozgás,helyes étrend, nem dohányzás sokat segít a fejlődésben.

2012. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem aggódni kell, el kell menni a kezelőorvoshoz, hogy valami nincs rendben, mert nem bírsz hízni. Az az orvos dolga többek között, hogy tájékoztasson ezekről a kérdésekről is. Persze, hogy lehet gyereked, lehet majd nehezebben jön, és sok kontrollra kell majd járni terhesség alatt, de jól kezelhető ez a probléma szerencsére.
2012. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel. Az alulműködéssel hízás társul.

A 163 cm pedig egy nőnél nem olyan alacsony, valószínűleg nősz még, de ha nem akkor sem leszel extrém alacsony.

A gyerekre nem tudok válaszolni, ezt az orvosodtól kell megkérdezned.

2012. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez túlműködés lesz, ha 41 kiló vagy. gyereked simán lehet, emiatt ne aggódj :) az akkor nem lehetne, ha koplalás miatt lennél sovány, és kimaradna a menstruációd. növekedni meg tudsz akár 25 éves korodig is, bár a 163 cm lánynál normális (166 az átlag).
2012. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lány vagyok,és alul termel hiszen már ezzel kezelnek kb.6éve .. csak a korombeliek már sokkal fejlettebbek én meg.. :/ remélem nem lesz semmi ..
2012. márc. 24. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy alulműködik lehet menet közben már nem jó a gyógyszeradagod, ezért kell rendszeresen ellenőriztetni. De lehet más problémád van, de alulműködésnél tényleg nem ilyen számokat várna az ember...
2012. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!