Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kutya-macskaszörre, poratkara...

Kutya-macskaszörre, poratkara allergias gyereknek macskat vasarolni? Mennyire felelötlen ez? Milyen karokat okozhat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 10:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nagy felelőtlenség, asztmás lesz az a gyerek
2012. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés?Mivel odavan írva,hogy allergiás az állati szőrre akkor NE VEGYÉL.Ha a gyerek életével akarsz játszani akkor vegyél.
2012. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A csaladban ket hete allapitottak meg az egyik lanygyerekröl, hogy allergias a fentiekre, karacsonykor ügyeletre kellett vinni, olyan durva kiütesei voltak, ezert törtent meg a kivizsgalasa, innen az info. Erre az anyja boldogan bejelentette, hogy van egy uj lako a csaladban, most penteken jön, egy kiscica.

Lesokkolt az info, baromi buta döntesnek tartom egy negyveneves nötöl!, ezert erdeklödöm, milyen karokat okozhat... :(

2012. febr. 9. 10:39
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem feltétlen okozhat károkat. Az orvosa tudja megmondani, milyen fokú az allergiája...
2012. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
59%

az előttem írók kicsit eltúlozzák.

ez a gyerek reakcióitól is függ, de valóban nem javasolt, még ha gyógyszerrel csillapítható is, hisz ez később fokozódhat...de akár meg is szűnhet.

2012. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

nagynéném allergiás a macskának a szőrére de a gyereke akart egy cicát, szereztek is neki egyet de nagyon rövid ideig volt meg, nagynéném éppen hogy nem halt bele, hetekig feküdt kórházba egy nyamvadt macska miatt


ez az eset előtt soha nem gondoltam azt hogy a allergia komoly dolog

2012. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi. Kutyaszörre erösen, macskaszörre talan kevesbe allergias, de allergias.

Ugy erted a "nem okoz feltetlenül kart", hogy nem biztos, hogy barmilyen tünete lesz? Es ha igen? /Az egesz csalad apai agon allergias./

2012. febr. 9. 10:44
 8/30 A kérdező kommentje:
A 7. valasz a 4-esnek ment.
2012. febr. 9. 10:45
 9/30 anonim ***** válasza:
29%

Allergiás vagyok a macskákra, de nem foglalkozom vele, mert ennek ellenére dögönyözöm őket. Míg otthon laktam, simán velem is aludhattak, most az albiban nem tarthatok cicát, de ha lehetne, biztos, hogy tartanék, nem érdekel az allergia.

Asztmás meg előbb voltam, mint allergiás, de mióta nem szedek rá semmilyen gyógyszert, ahogy az allergiámra sem, tünetmentes vagyok... Ennyit erről. :)

2012. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen fokú az allergiája.

Egy barátnőm is allergiás a macskákra, de imádja őket. Így van is neki, és nincs semmi baja belőle. Szőnyeg, függöny nem sok van a lakásban, a szobájába pedig nem engedi be. Nem feltétlen hal bele az ember, csak ha nagyon erősen allergiás. De gondolom ha orvos kellett, h megállapítsa, akkor annyira nem erős. A textileket meg a poratka miatt úgyis érdemes száműzni.

2012. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!