Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » MMR oltás után hány napig és...

MMR oltás után hány napig és milyen magas láz normális?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányom oltás utáni 6. napon lázasodott be, reggel hőemelkedés, délre már 38 fokos láza lett, adtam neki lázcsillapító szirupot, de kihányta, most is 38,2 a láza. Az orvos szerint majd 3-4 nap láz után kell csak hozzá elvinni a rendelőbe a fertőző betegek közé (semmi pénzért nem jön ki, a bárányhimlősek is ott vannak a rendelőben).

2012. márc. 27. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én csak most láttam a kérdésed, azért írok.

Végül hogy sikerült levinni a lázat? Én langyos fürdővizes hűtést javasoltam volna, úgy 30 fok körülit.

Az pedig,hogy nem jön ki az orvos, ha a gyerek lázas..... felháborító!

Azóta jól van a pici?

2012. ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, 4 nap után elmúlt a láz. Állítólag torokgyulladást kapott az oltástól legyengült immunrendszere miatt. Ezt onnan tudom, hogy végül elvittem a rendelőbe. Sajnos a picikénk nagyon érzékeny mindenre, könnyen megbetegszik, az oltások is jobban megviselik, mint az örökké makkegészséges nővérét.


Itt a környéken sajnos egyetlen gyerekorvos sem jön ki még pénzért sem, pedig vannak egy páran. Bezzeg a vidéki orvosunk, akihez 5 település is tartozott, mindig kijött, pénzt nem tett zsebre. Budapest, te csodás! Az oltáshoz tartozó betegtájékoztatót soha nem adják oda a szülőknek, a kötelező oltásokat sem kell aláírnunk, amikor beadják a vakcinát. Máshol meg kötelező aláírni.

2012. ápr. 12. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg szomorú, hiszen lázas gyerekkel rohangálni...

és ahogy mondod nem csak simán az oltás utáni tünet volt, hanem igazi betegség volt. Egyébként ha simán az oltás miatt lett volna, akkor is ha hívják jönnie kellett volna.

A lényeg, hogy végül akkor megoldódott. Remélem jól van a pici, erősítsd vitaminkoktélokkal, amit lehet adni babáknak is. Minket lebeszélt még a védőnő is, de amióta vitaminozunk még a fejlődése is felgyorsulni látszik a babámnak.

2012. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!