Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szeged környékén van most...

Szeged környékén van most valami hányós vírus? Hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősítsd az immunrendszeredet. Nem mindenki kap el minden vírust. Ha pedig elkaptad, türelem, átmegy pár nap alatt.
2012. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet tenni ellene!

Na jó, higiénia fokozása, egyébként semmi mást.

"Immunerősítés", mint ilyen, nem létezik, legalábbis ebben a formában - ha érdekel, ki tudom fejteni.

2012. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy érdekel. Kérlek írd meg! Köszönöm! :)
2012. ápr. 15. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt, amelyik termékeket úgy reklámozzák, hogy erősítik az immunrendszert, azok nem szó szerint ezt csinálják...

Ezek egy része vitamin- és ásványi anyag-készítmény. Ezen anyagok, bizonyos mennyiségben szükségesek a szervezet megfelelő működéséhez: az agy, az idegek működéséhez, az izmoknak, az erek rugalmasságához, stb. Sok nyomelem, vitamin segíti valóban az immunrendszer működését, de nem erősíti, mert akkor bajban lennénk! És nem jelenti azt, hogy el fogod kerülni a kórokat. Lehet, hogy kisebb valószínűséggel kapod el, vagy enyhébb lesz a lefolyása, de ez se 100%. Megfigyeléseim szerint a vitaminok nem védenek a kórokozóktól; de ezt sok szakértő is hangsúlyozza.

Más része elölt kórokozókat tartalmaz (pl. Broncho-Waxoom, de lehet, hogy nem jól írom). Ezek olyan elven működnek, mint a védőoltások: tehát a szervezet megtanul védekezni EZEN kórokozók ellen, így a betegség vagy nem alakul ki, vagy enyhe lefolyású lesz.


Egy csomó módszer, dolog, amire azt mondják, hogy erősíti az immunrendszert, nem ezt teszi. Nagy bajban lennének az autoimmun betegek és allergiások, akik igen nagy számban vannak!! Nagy bajban lennének a szervátültetettek is...

Immunrendszerünk így is túlműködik, legalábbis bizonyos szempontból. A stressztől, depressziótól túl aktívak lesznek bizonyos fehérvérsejtek, nő bizonyos gyulladáskeltő faktorok száma. Az immunrendszer túl-aktívsága járul hozzá az érelmeszesedéshez is, többek között.

Az allergia és az autoimmun betegségek is az immunrendszer túlműködésének eredményei. A hibás működés nem immungyengeség következménye, hanem hibás működésé. Ez, ha szó szerint vesszük, két külön dolog!!!


Alig van kórokozó a környezetünkben, és a picit keményebbekre (persze ha baktériumok) már antibiotikumokat kapunk. Miért kellene hát erős immunrendszer?



Az immunrendszer működését lehet befolyásolni, pozitív irányban. Elsősorban a lélek állapotának javításával. Pozitivizmus, kevesebb stressz, kevesebb veszekedés, nagyobb önbizalom, több nevetés stb-stb, és már kisebb az esély az autoimmun betegségekre. Az autoimmun betegségek kialakulásának kedvez a stressz, a sok vita, ha sokszor megaláznak és ezt fel is veszed, a depresszió és még lehetne sorolni.

Viszont a pozitív gondolatok segítenek a sejtjeidnek és az azok által termelt kémiai anyagoknak, hogy jó irányba befolyásolják az immunválaszt: kevesebb gyulladásos faktor, kevesebb "túl-aktiváltság" (na jó, mit lehetne ezen szó helyett írni? :D ), stb...



Magamon és környezetemben azt veszem észre, hogy aki hajlamosabb elkapni dolgokat, az sűrűbben is kapja el, akármit is tesz, aki kevésbé hajlamos, az kevésbé kapja el a dolgokat. Vannak immungyengítő gyógyszert szedők is körülöttem, egyáltalán nem kapnak el többször dolgokat...

vitamindúsan táplálkozó, sokat mozgó ismerőseim ugyanannyiszor betegek, mint akik full egészségtelenül élnek.

Persze, ez az én megfigyelésem. Viszont asszem, nem túloztam semennyit.



Na, én csak egy laikus vagyok, aki viszont tisztázni akarja/ta ezt a kérdést, ezért szaglászott errefelé.

Sok ellentmondás születik az orvosok körében ebben a témában, illetőleg kb. minden orvos mást mond.

Egyik 100%-osan elveti az immunerősítést, másik mindenre azt ajánlja.


Én az immunerősítést, szó szoros értelmében ezt a fogalmat, és amit takar, elvetem.

Szerintem kell az egészséges életmód, aminek legfontosabb eleme a testmozgás, és a normálisabb lelkiállapot.

Ezzel sokat teszünk szervezetünkért...

2012. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!