Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha óvszerrel szexeltem egy...

Ha óvszerrel szexeltem egy nővel, mennyi az esélye, hogy elkaptam-e pl. AIDS-et?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az esély 0-hoz közeli. (Ezt értsd úgy, hogy 0 akkor, ha egy sajtbúrában éled le az egész életed.)
2009. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nulla. Óvszer nélkül olyan 1-2 százalék, az óvszer pedig nagyságrendekkel csökkenti az átvitel esélyét.


A hüvelyváladékon kívül azonban vérrel is terjed a betegség, így ha elöfordult, hogy az a partner vére a tiéddel keveredjen ez szintén fertözés forrása lehet. Pl nyílt sebek érintkezése, v. orális szex (és a szájban lévö apró seb) szintén okozhatja a vírus átvitelét, de ezeknek a valószínüsége is nagyon kicsi.

2009. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint akkor szexelhetek továbbra is, nem kell félnem, hogy valakit megfertőzök?
2009. jún. 25. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért van valami bajod? Konktétan mi? Ha beteg vagy, akkor az az etikus, hogy erről tájékoztatod a partneredet.
2009. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi bajom, egyszerűen csak nagyon félek, hogy ha beteg lettem akkor tovább adnám. Ha csak én halok meg az nem érdekel, de nem akarom pl. a partnerem megfertőzni.

Segítsetek...

2009. jún. 25. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ha óvszer volt rajtad mindig, akkor biztos, hogy nincs semmi bajod. De hogy megnyugodj, menj el egy AIDS-szűrésre. :)
2009. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen végig óvszer volt rajtam. Hol csinálnak szűrést és mennyi idő után kell menni?
2009. jún. 25. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tudsz bővebben tájékozódni. Itt van budapesti cím, amennyiben odavalósi vagy. Ha nem, akkor a helyileg illetékes kórházban/bőr-és nemibeteg gondozóban meg tudják mondani, hogy pontosan hova fordulhatsz.


Legkorábban 4 hét után mutatható ki, de csak 12 hét után mutat BIZTOS eredményt a teszt. A kettő között előfordulhat, hogy jelen van a vírus, de még nem mutatható ki.


Egyébként mégegyszer mondom, a te esetben szerintem tök fölösleges az aggodalom... :)

2009. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél. Mindenki azt mondja a környezetemben, hogy felesleges aggódnom de nem tudok megnyugodni...:(
2009. jún. 25. 12:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj el véradásra! Csinálnak ingyenes AIDS tesztet.
2009. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!