Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a kullancs "feje" beleszaka...

Ha a kullancs "feje" beleszakad akkor az állat elpusztul?

Figyelt kérdés

#Kullancsfeje
2012. máj. 10. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
pár nap múlva kifordul belőle a feje, és nem lesz semmi baja.
2012. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a potrohát sikerült eltávolítani akkor nem fog belepusztulni mert a feje már nem olyan lényeg. Viszont ha a potrohából visszament a vér az állatba akkor már lehet baja tőle de ha nem ment vissza hanem sikerült rögtön eltávolítani akkor baj már nem lehet. A feje egy idő után lejön magától. Ugyan ez volt velem is amikor kullancs került belém. Kutyámból is 5 kullancsot szedtem ki 1 nap és elég nagy példányok voltak azok is semmi baja nem lett.
2012. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én értem rosszul, de nem arra gondoltál kérdező, hogy a kullancs pusztul-e bele ha elválik a feje a többi részétől? Mert akkor igen, elpsztul, a fejjel nem kell törődni különösebben, pár nap alatt kidúrja a szervezet magától.
2012. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kullancs biztosan:)


A beszakadt fejet a szervezet 1-2 napon belül kilöki, nem kell vele semmit csinálni, csak fertőtleníteni.

Az, hogy az állat beteg lesz-e vagy nem, nem ezen múlik, hanem attól függ, hogy fertőzött volt-e a kullancs, vagy nem.

Ha pár nap múlva bágyadt, aluszékony, lázas lesz, akkor el kell vinni állatorvoshoz. Az állatokba rengeteg kullancs feje szakad bele, levakarja, nekidörgölőzik valaminek stb. Legtöbb esetben semmi baja nem lesz az állatnak.

2012. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De biztos, hogy ki jött a feje mert láttam a szívókáját! És max 3 óra után ki lett szedve!
2012. máj. 10. 22:13
 6/7 A kérdező kommentje:
és bennem volt
2012. máj. 10. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Baj nem lesz belőle ha beszakad.

El fog pusztulni, a lényeg az hogy időben levegyük a potrohát, mert ha fetőzött az állat és vissza hányja a vért akkor van a baj.

2012. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!