Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a nálunk kötelező védőoltások, tőlünk nyugatabbra opcionálisak, azaz a szülő és az orvos, több szempontot figyelembe véve, közösen döntenek az oltás beadásáról vagy mellőzéséről?

Figyelt kérdés

Nekem két gyermekem van,8,5 és 2,5 évesek. Mindkettő megkapta a kötelező védőoltásokat.

Készültem beoltatni őket kullancs encephalitis, valamint meningitis-C ellen is, ám ez a cikk némiképp elbizonytalanított:

[link]


2012. máj. 13. 18:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írod:

"Tessék utána nézni, hogy valójában mi van a védőoltások hátterében! Úgy mint gyártási technológia, mellékhatások, alapanyagok, összetevők! "


Erre belinkelsz egy nebancsvirag nevezetű oldalt?

Ez valami vicc akar lenni?


Igen, fontos a tájékozódás, csak nem ilyen helyekről kellene.

Máskor vmi hasonló témával kapcsolatban egy kommentelő egy ezotv-s linket írt be, azt hittem eldobom az agyam.


A mikrobiológia tanárom tökéletesen tisztában van az összes védőoltás gyártási mechanizmusával, hatásával.

Mégis beadatja őket az összes családtagjának.

És éppen tőle hallottam először, hogy a fiát szerette volna HPV ellen beoltatni, és felháborította, hogy Magyarországon erre nincsen lehetőség.

2012. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

Kedves "31"!


Az is igaz, hogy az OEP,és az ÁNTSZ(cs) az nem nevetséges.

Azok maguk a kész röhej!

Egyszer majd rájössz ám, de akkor már későn lesz!

2012. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Más országokban azért van kevesebb kötelező védőoltás mert az állam nem fizeti minden gyereknek.

Nálunk a komonizmus alatt alakult ki a rendszer azért van sok kötelező és ingyenes oltás.

2013. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ez már egy régi téma, de leírom a véleményemet. Én nagyon büntetném, akik alapvető oltásokat nem adatnak be a gyerekeknek. Azzal, hogy a gyerek nem lesz beteg nem igazolják magukat, mivel a gyerek azért nem lesz beteg, mert a többi oltott, tehát nem terjeszti az adott betegséget.


A mai gyerekek pedig szerintem pont azért betegesek, mert az anyák mindent megtesznek, hogy ne legyenek betegek... Nem azt mondom, hogy az enyém a követendő példa de én sosem mostam kezet pl kaja előtt. Mindig volt kutyánk, ha anyám megkérdezte, mostam-e kezet, rávágtam, hogy igen. De felesleges is lett volna pont kaja előtt kezet mosnom, mikor kutyázás KÖZBEN is ugyanúgy megvakartam a számat...stb. Mai napig nem mosok kezet mikor hazaérek, vagy kaja előtt. A kutyámat agyonpuszilgatom, bent is alszik az ágyamban, ha épp olyanja van. Az összes kötelező védőoltásomat megkaptam de ilyen extrákat nem. Öcsém is nagy kézmosó sumák, nem tudom, miért lehet genetikailag kódolt, pedig nekünk is mondták, hogy mossuk meg. Ő pl. baba korában egyszer evett a kutya tányérjából is. Persze mindenki rosszul lett a gondolattól, de baja nem lett a gyereknek. Ezen túl mindketten úgy nőttünk fel, hogy 'ki voltunk csapva'. Kertbe, játszótérre...stb. És mikor az ember lent van a játszón, homokozik, és még az uzsiját is lent eszi meg, akkor nem mos kezet és anno nem volt divat sz ilyen-olyan fertőtlenítő ló....


Világ életemben egészséges voltam, évente átlag 2x vagyok beteg 1x gyomorinfluenzás vagyok, ezt mindig elkapom, nem tudom miért, egyszer egy torokfájós, orrfolyós, köhögős izémicsodám van. 3 napig coldrexet iszom egy napig haldoklom kicsit, leginkább csak önsajnálatból persze nem komolyan, azt ennyi. Lázas szinte sosem vagyok. Utoljára lázam akkor volt mikor kb 4 éve elkaptam a H1N1 vírust. Na akkor voltak pillanatok mikor azt hittem, meghalok, de nem. Még orvoshoz sem mentem, mert párom volt már előttem, azt mondta neki az orvos, nincs mit tenni, feküdni kell, sokat inni, túlélni. Én meg még diák voltam, igazolás nem kellett, így kifeküdtük.


Szóval szerintem ez az aránytalan idétlen féltés és mindent megtevés a baj forrása, nem kell a betegségeket megelőzni, át kell rajtuk esni. Mert bár én mint mondtam inden évben megkapom ezt a francos gyomorinfluenzát, minden évben egyre gyengébb. Tavaly már egy nap alatt átment rajtam. Testvérem mondta, hogy van egy ilyen fertőtlenítő kendő függő barátnője, és senkit nem ismer, aki annyiszor beteg, mint ő. Szóval legyünk betegek, mikor kell és nem kell a sál sapka sem 15 fokban csak mert fúj a szél. Én ezt vallom, és remélem, lesz annyi eszem, hogy a gyerekemet is így neveljem majd, ne homályosítsa el az agyamat a féltés.

2013. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!