Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki vegyük a kullancsot, vagy...

Ki vegyük a kullancsot, vagy hagyjuk holnapra az orvosra?

Figyelt kérdés

Kb egy hete belém jött egy kullancs.Most már csíp és érzem,zavar.Lehetnek e más kellemetlenségek ha még egy napot bennem tartom?Álljunk neki szakszerűtlenül kivenni?

Tegnap alacsony volt a vérnyomásom.Lehetett ettől?

alacsony a vércukrom is



2012. máj. 13. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete benned van? :O Már rég le kellett volna esnie.
2012. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
rögtön orvoshoz kellet volna menni szerintem ! ez nem játék ! egy hét az már eléggé sok ..
2012. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A vállam fájt.A nyakamon van.Nem vettem észre,de már nagyobb.És kentem a vállamat egy olajjal és szerintem a kullancsra is került az olajból
2012. máj. 13. 22:02
 4/15 anonim válasza:

Egy hete? O.o

amúgy szerintem ne próbálkozzatunk, hagyjátok orvosra, nehogy leszakadjon a feje.

2012. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most már hagyjátok az orvosra, az a pár óra egy hét után már nem számít.
2012. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen az lesz.Már úgy is kaptam belőle egy kis adagot.Esetleg Lyme -kór.Vagy megúszhatom?
2012. máj. 13. 22:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete,nem mondom,türelmes vagy.Már csak a tudat miatt,hogy valami ott van rajtam,se bírtam volna ki.Hogy mostmár mit csinálsz,majdnem mindegy.De,ha legközelebb lesz kullancsod,ha észreveszed,rögtön szedd ki.Lehet kapni kullanccsipeszt vagy kullancskanalat a gyógyszertárban,azzal könnyű.Sima csipesz is teljesen jól megteszi,és egyáltalán nem számít az se,ha beleszakad a feje a bőröd alá.Ha a kullancs fertőzött,akkor az addig képes téged is fertőzni,amíg életben van és a váladékával közvetíti a kórokozókat.Vagyis,ha a feje beleszakad,ott már nincs több nyálképződés, a szervezeted,mint idegen testet a kullancsfejet előbb-utóbb kilöki,kicsit bepirosodik,nincs más teendőd,mint fertőtleníteni,és figyelni,hogy a csípés helyén napok-hetek múlva nem kezd-e egy gyűrűszerű pirosas elváltozás képződni,aminek a közepe nem piros,csak egy gyűrű körülötte.Ekkor fordulj orvoshoz,ha ezt látod(a gyűrű lehet extrém nagy is),ekkor kell,hogy kezelésben részesülj. A lyme-kór gyógyítható,ha nem hanyagolják el.Mást is terjeszthet a kullancs,pld.agyhártyagyulladást,de akkor is a legfontosabb,hogy minél hamarabb húzzuk ki a bőr alól,ha lehet,egészben.Az nem jó,ha zsírt,krémet,vizet stb.teszünk rá,hogy megfulladjon,mert akkor szó szerint beleöklendezi a sebbe a kórokozókat fuldoklás közben.
2012. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Egy hét... Jesszus! A kullanccsal az a gond, hogy ha nagyon megduzzad, a kis mohó egy idő után elkezd BOCSÁNAT!!! visszahányni! És egyrészt ez undorító másrészt így terjeszti a kórt! Úgyhogy nem szabad várni egy másodpercet sem!!! Bennem természet rajongóként nyaranta (néha még télen is!) minden évben van néhány!!! :/ Kenhetek magamra akármit!!! (Talán ami hatásos az a szagos karszalag, de annak meg olyan szaga van, hogy fél nap múlva behányok tőle :/) Szóval nem kell se orvos, de kanál se csipesz semmi baromság!!! Akkor kell egy segítő, ha nem éred el jól! Szóval körömmel !!!ÓVATOSAN!!! nagyon óvatosan megfogod, és NAGYON ÓVATOSAN!!! elkezded húzni! A kullancs nem hülye, nem fogja hagyni, hogy letépd a fejét!!! Úgyhogy -kullancsa válogatja-, előbb vagy utóbb, de kijön!!! És akkor utána kinyirhatod! :D Aztán ha lelkes vagy a hullát el is viheted bevizsgáltatni, hogy nem kaptál-e el tőle valamit! Fogalmam sincs ez hogy működik pontosan, még sose csináltam! De ha beszakad a feje az sem baj! Néha előfordul nekem is! Az utána picit jobban bepirosodik, de semmi gáz amúgy!!!
2012. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs ráírva a kullancsra, hogy terjeszt-e betegséget, de szerintem kérj beutalót az orvostól vérvételre, hogy nézzék meg Borreliára. Azt hiszem hamar megvan az eredmény.
2012. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
saját magam nem tudom kivenni olyan helyen van.mindenképp segítség kell hozzá.Azért kössz.Marad a holnap
2012. máj. 13. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!