Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miféle himlő lehet? Vagy nem...

Miféle himlő lehet? Vagy nem is az?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdett viszketni a nyakam (hátsó fele), majd ma reggelre apró kiütések jelentek meg az egész nyakamon, és a mellkhasom környékén, majd késő d.u fele az arcom is elkezdett viszketni. Főleg ahol vékonyabb a bőr, tehát a szemem környéke (szemhéjam is). Ezen kívól még az állam is viszket és a hátam, na az nagyon. Skarlátos és Kanyarós NEM voltam még szerencsére, de az összes többin már átestem kiskoromban. Voltam háziorvosnál, rögtön, ahogy megjelentek az apró kiütések, de ő sem tudta pontosan megmondani, hogy mi az. Felírt valami antiallergia gyógyszert, meg augmentin antibiotikumot, azzal a okkal, hogy hogyha ettől nem múlik el, akkor himlő. Nade, ha mégis himlő, akkor nem lesz baj, ha kimegyek? Föleg az iskolába, emberek közé? Ezek a tünetek milyen himlőre utalhatnak? Kis piros kiütések, először a nyakon, borzasztóan viszketnek, vakarás után égnek. Lázam nem volt, semmi tünetét nem észleltem. Új kozmetikumokat, vagy más, eddig még nem használt ruhát nem vettem fel/kentem fel, szóval allergiára annyira nem gyanakszom, amximum napallergia, de az eddig sohasem volt, nomeg olyat sem ettem, amit eddig nem szokam.

2012. máj. 15. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig ez allergia.Nekem is ilyen tüneteim vannak.Azt,hogy nem vagy allergiás semmire ezt nem tudhatod.Akár az s lehet,hogy tavaly még jóízűen etted az epret, idén meg allergiás is leszel tőle.Én a helyedben elmennék egy allergia vizsgálatra.A bőrgyógyászok nem sokat érnek szerintem..

Egyébként nekem akkor jön ki ilyen kiütés,ha érintkezésbe kerülők a meggyel.Nem kell hogy maga a gyümölcs legyen.Elég ha a parfümbe vagy meggyes csokit eszem,és már ki is jött.(annyira viszket,hogy ha megvakarom,utána nem tudom abbahagyni,mert folyamatosan viszket,Ha abbahagyom mintha égne egy kicsit.)Én hűsíteni szoktam.Néha jéggel fagyasztom le,mert alább hagy a viszketés.

2012. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A skarlátnak is és a kanyarónak vannak jelei a szájüregben, az orcák belső oldalán. Ha ott nem jelentkeztek fehér foltok /Koplik foltok/, akkor az kizárható. Ez 1 vagy 2 nappal a bőrkiütések után jelentkezhet. Figyeld! Azonkívül mind a két betegség lázzal is jár.
2012. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
mostmár több, mint valószínű, hogy himlő, mivel lejött jól, végig a hátamon. Meleg hatására. most felöltöztem jól, hogy "üssem ki magam rendesen", s aztán meglátjuk. Köszönöm a segítséget!:)
2012. máj. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!