Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SÜRGŐS! Mitől lehet ez?

SÜRGŐS! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 2 hónapja köhögök,más bajom nincs,máskor is volt ilyen,de akkor csak este,és akkor is hónapokig,a legutóbbi télen volt...

Van,hogy száraz,de van olyan,mintha valami ott lenne,van mikor az a nyálka vagy mi akar feljönni,akkor szinte hányásig megy... Hosszan tart,mára már egész napos(3 hete van ez az egész napos,eddig inkább reggel volt jellemző meg este fulladásszerű).Van mikor ilyen hangosan és gyorsan szedem a levegőt,majd aztán folytatódik a köhögés.Egyszer jött fel az a nyálka,akkor a köhögés mindössze 2 PERCRE MÚLT EL,majd folytatódott tovább!!!!

Majd megfulladok,majdnem hányok,nem mehet ez így tovább...


Szerintetek elmenjek orvoshoz ezzel vagy csak allergia vagy mi ez?


U.i.: allergia gyógyszert is szedek,semmi nem változik vele,volt,hogy abbahagytam,akkor is ilyen volt...


16/L



2012. máj. 16. 18:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz
2012. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Minél előbb keresd fel a háziorvost,mert ez nem gyerekjáték.Itt gondolni lehet asztmára esetleg gyógyszer érzékenységre vagy gy. kölcsönhatásra.

Jobbulást kívánok neked!

2012. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De szerintetek csak allergia vagy mi lehet ez?

Már nagyon rossz,néha a fejem fáj,a mellkasom szúr meg az oldalam.

2012. máj. 16. 18:59
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. máj. 16. 18:59
 5/23 anonim ***** válasza:

Nekem már volt ilyesmi.

Először kéthavonta egyhónapos hörghurutom volt.

Aztán rá fél évre 8 hónapos köhögés kezdődött, hol száraz, hol hurutos, hol köhögésféle.

Egész nap volt, de éjjel állítólag nem. A suliban - tehát ahol odafigyeltem a tünetekre, "unalmamban" - rosszabb volt, de alapvetően egész nap köhögtem....


Nem mutattak ki nálam allergiát, asztmát se sikerült igazolniuk. Röntgen azt mutatta, nincs orrmelléküreg-gyulladásom, csak gyulladt az orrnyálkahártya. A tüdőm - vagy a hörgőim :) - pedig bronchitiszes jellegű volt.


A tüdőgyógyász, bár mondta, hogy típusos asztmám biztos nincs, adott szteroidos inhalátort.

Az onnantól számítva 2-3 hónap alatt rendbe tett.


Azóta nem tudjuk, mi bajom volt.

Van mellé más tünetem is, ami állandó, évek óta, annak okát se lehet tudni.

2012. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Értem,nem tudom az enyém végülis mi lehet...

Milyen tüneteid voltak még?

2012. máj. 16. 19:10
 7/23 anonim ***** válasza:
Hát a duzzadt orrnyálkahártya és a váladékosság állandó, a krákogás is.
2012. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az nekem is. :/
2012. máj. 16. 21:36
 9/23 anonim ***** válasza:

Na, ugyanaz lehet a problémánk.

Rejtett orrmelléküreg-gyulladás ciszta miatt vagy orrpolippal - amit nem mutat ki a sima röntgen és nem látja az orr-fül-gégész lámpával.

Kisebb orrsövény-ferdülés, amit nem mutat a röntgen.

Kisebb allergia, ami nem látszik a rutin laboron illetve amit nem mutat ki a bőrpróba - esetleg olyan anyagra, amit nem raknak fel.

Egyszerűen a nyálkahártya túlérzékenysége a szennyezett levegővel, túl száraz levegővel, hideg-meleg váltakozásával szemben. Mind közül ezt gyanítom a leginkább.

Pszichés eredet, stressz miatt, vagy valamiféle hipochonderség, ha mi ezt nem is tudjuk elképzelni.

Gyomorsav túltermelődése - na nálam erre gyanakodtak, erre kaptam gyógyszert, persze semmit nem segített ezeken a tüneteimen.


Elég sokféle ok lehet.

A saját esetemből kiindulva - bár én itt a struccpolitika mellett döntöttem, és súlyosabb tünetek esetén fordulok csak ismét orvoshoz; egyébként a tüneteimet sikerült mérsékelnem, ha akarod, leírom, valószínűleg mivel - próbálj CT-t, MR-vizsgálatot kérni, esetleg magándokihoz menni (orr-fül-gégész). Orvostudakozo.hu-n számot dokit megkérdeztem, mind azt mondta, CT, MR kellene. Persze ezt az SZTK nem csinálta meg nekem, mostanra az utolsó csepp türelmem is elpárolgott, nem megyek tovább egyelőre az ügyben...

2012. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9-es írtam neked üzenetet!
2012. máj. 16. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!