Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hallottam egy olyat, hogy ha...

Hallottam egy olyat, hogy ha valakinek valamije megsebesül úgy hogy vérzik, az köpje le a sebet. Igaz? (lent)

Figyelt kérdés

Egyszer futottam és elestem ,elég erősen felhorzsoltam úgy hogy csöpögött belőle a vér.Haverom azt mondta köpjem le mert a köpés fertőtlenít.

Szerintem ég telen nagy marhaság ,szerintetek?


2012. máj. 16. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson! Az emberi száj tele mindenféle baktériumokkal, olyan fertőzéseket is elkaphatsz tőle... Harapott sebek miatt ezért kell mindig orvoshoz fordulni.
2012. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én isugy tanultam, hogy jó ha nyál megy a sebre
2012. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első, harapott sebnél nem a saját nyála kerül a sebbe... azért ez nem mindegy.



Kérdező, én amíg nem tudom kimosni és lekezelni, addig lehet, hogy leköpném. A nyálban antibakteriális anyag van, valami enzim aminek nem tudom most a nevét és ellenanyagok.

2012. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!