Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet komolyabb bajom, ha ACC...

Lehet komolyabb bajom, ha ACC 600-at (hurutoldó) és Rhinathiol tussot (száraz köhögéscsillapítót) szedtem be?

Figyelt kérdés

Ma mindenképpen dokihoz fogok menni délután, munka után, de addig is szeretném megtudni, hogy vajon ártottam-e magamnak azzal, hogy ezt a kettőt alkalmaztam.

Száraz-, erőltetett köhögéssel indult, és annyira éreztem az a bizonyos irritációt, hogy könnyesre köhögtem a szemem és néha már-már öklendeztem. Aztán elkezdtem hallani, hogy fel-felszakadozik valami és ittam rá acc-t. Ez tegnap volt, sikerült is sokat felköhögnöm, de megmaradt az a folyamatos szárazköhögési inger is, mikor csak köhögtetett, szenvedtem és semmi hurut nem szakadozott fel, ezért vettem be megint köhögéscsillapítót, annyira kínzott.

Tudom, hogy ostobaság volt, de annyira kínzott az a folyamatos, erőltetett köhögés...


2012. máj. 17. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle bajod.
2012. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtattál. Köszi :)


Egy valami érdekelne még:

ACC leírásában ott van (sajna 1 órája olvastam el), hogy köhögéscsillapítóval ne szedjük.

Rhinathiol tusso leírásában az van:

"A Rhinathiol Tusso tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

Tájékoztassa kezelőorvosát, amennyiben a következők Önre vonatkoznak:

Légúti betegsége nehezen ürülő, sűrű légúti váladék képződésével jár együtt, mivel ebben az esetben köptető, illetve nyákoldó adására is szükség lehet."

Tehát itt meg kiegészítésnek enged hurutoldót. :S

2012. máj. 17. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, hogy lesz e tőle bajod. Nem lesz.:)

Csak többet ne csinálj ilyet, mert tényleg nem jó keverni a gyógyszereket.

Ajánlom erős köhögés ellen a kakukkfű teát.

Sokat segít még a száraz köhögés kezelésében a sós vizes inhalálás. Csak óvatosan, nagyon megindítja a letapadt váladékot.

2012. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz tőle, csak épp a kettőnek együtt semmi értelme, mert az ACC megköhögtet hogy felszakadjon a hurut, a Rhinathiol pedig próbálja lefojtani a köhögési ingert, hogy feleslegesen ne köhögjed a semmit, a kettő együtt meg olyan mint a nagy semmi.
2012. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!