Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV/Hepatitis szűrés megtörtén...

HIV/Hepatitis szűrés megtörténhet "sima" laborban, háziorvosi beutalóval?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva! Még télen volt gyomortükrözésem, SENKI nem tájékoztatott, figyelmeztetett, hogy a beavatkozás után fél évig nem lehet vért adni. Ezt innen tudtam meg tegnap, csak úgy a kérdéseket-válaszokat olvasgatva. A vérellátót megkérdezve kiderült, hogy ez igaz, a 3/2005 sz EüM rendelet értelmében. Nyilván, mert a fertőzéseket nem lehet kizárni, mi másért is... Két kisgyerekem van, biztos akarok lenni abban, hogy sem HIV-et, sem Hepatitist és más ilyesmit nem kaptam el.

Tehát, a háziorvos kiírhatja ezeket, vagy hogyan működik?


2012. máj. 19. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló,Név nélkül csak szám alapján elvégzik az illetékes helyen. Nemi gondozó
2012. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Háziorvos nem, szakorvos igen.

Célszerű egy bőr és nemibeteg-gondozóban kérni. HIV-re van csak anonim szűrés.

2012. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és anoním szűrés a területileg illetékes ÁNTSZ-nél van csak.
2012. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm - nekem egyáltalán nem fontos, hogy a szűrés anonim legyen, csak csinálják meg valahol!
2012. máj. 20. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!