Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szűrővizsgalat nemi betegségek...

Szűrővizsgalat nemi betegségekre? Hol?

Figyelt kérdés

sziasztok.

Sajnos volt egy kockázatos nemi kapcsolatom és aggódok hogy talán elkaphattam valami.

Azt szeretném megkérdezni, hogy hol és hogyan tudnám ingyen kideríteni hogy van-e valamilyen nemi betegségem, hova menjek, milyen vizsgálatot kérjek?

Gondoltam véradásra is, tudom hogy ott szűrnek bizonyos nemi betegségekre, de nem lenne etikus úgy véradásra menni hogy közben azt gondolom hogy talán baj van a véremmel.



2012. febr. 23. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A kerületileg illetékes nemibeteg gondozóba kell elmenni, ez általában a helyi SZTK épületében van. Ha nő vagy, akkor érdemes először a nőgyógyászaton kezdeni a vizsgálódást, és a nőgyógyász küld majd tovább/kéri meg a szükséges vizsgálatokat. Azt azért vedd figyelembe, hogy minden betegségnek van egy jellemző lappangási ideje, ami előtt nem kimutatható, még ha fertőzött is vagy. Ez pl. a trichomonas esetében csak 3-30 nap, de a HIV esetében 3 hónap. Véradásra semmiképp se menj, az általad elmondott etikai okok miatt is, másrészt pedig a nemi betegségek közül csak HIV-re és szifiliszre szűrnek, így pl. ha chlamydiád vagy trippered van, ami bakteriális eredetű, esetleg egy gombás fertőzésed, akkor az itt nem derülne ki.
2012. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

pasi vagyok

Még nem telt el 3 hónap, várjak tünetekre és csak akkor menjek az sztk-ba ha valami szokatlant tapasztalok?

Egyébként az eset óta egyszer már elmentem a bőr és nemi beteg gondozóba, mert egy kis daganat volt a péniszemen, de az orvos azt mondta hogy ártalmatlan kis atheroma, felnyitotta én meg megnyugodtam hogy nincs semmi baj, de most újra elkezdtem aggódni, mert az orvosnak nem mondtam hogy tartok tőle hogy talán elkaphattam valamit, ciki is lett volna, mert rettenetesen szégyenlem.

2012. febr. 23. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A véradás valóban nem jó ötlet. Az elején ki kell tölteni egy nyilatkozatot, és ha beírod, hogy volt kockázatos nemi kapcsolatod, akkor meg is köszönik.

Mert ugye egyetlen teszt sem teljesen biztos, főleg nem a kezdeti stádiumra.


Ha valóban teljeskörű STD szűrést szeretnél, akkor a helyileg illetékes Bőr és Nemibeteggondozót keresd fel. Itt a vérből szűrhető teszteken kívül még egyéb fertőzésekre is szűrnek váladékból illetve vizeletből is.

2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted volna, ha elmondod az orvosnak.

De mondjuk meglep, hogy nem küldött el vérvizsgálatra. Nemi szerven gyakorlatilag bármilyen elváltozás esetén rutin egy szifiliszvizsgálat. Ha fizikai képtelenség, hogy elkapd, akkor is.

2012. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csak bemegyek és azt mondom hogy teljes körű STD szűrést szeretnék, és akkor megcsinálják, vagy megkérdezik hogy miért (nem szeretnék magyarázkodni), és csak akkor vizsgálják ki ha indokoltnak érzik?
2012. febr. 23. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

-Jó napot, egy teljes körű STD szűrést szeretnék.

-Rendben, és miért?

-Csak biztosra akarok menni.

-Volt korábban nemi kapcsolata?

-Hova gondol, még ifjúkoromban örök szüzességet fogadtam.

-Akkor a legjobb helyre jött, hiszen az STD-k a szüzeket fenyegetik a legjobban, képzelje tegnap is egy prostituált járt itt, és teljes STD szűrést követelt. Én nem értem az embereket!



Na jó. :):)

Igazából te tudod. Megpróbálhatod kimagyarázni, hogy új kapcsolatod van és szeretnél biztosra menni. De ha valami kiderül, akkor úgyis rákérdeznek, hogy kivel volt mostanában nemi kapcsolatod.

2012. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnois nem finanszírpzza a TB a teljeskörű STD-szűrést, én 32000 Ft-nál tartok (az állami rendelőintézetnek kellett befizetni), és még most sem vagyok benne biztos, hyog teljeskörű kivizsgálás megvolt, mert vizelet-, vér- és szájüregi vizsgálat szóba sem került, most olvasom egy magánorvos honlapjén, hogy ilyen is kéne legyen...
2015. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!