Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ennek a hasfájásnak...

Mi lehet ennek a hasfájásnak az oka?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtök óta fáj a hasam, és hasmenésem is van. A hasam általában csak addig fáj míg nem megyek a wc-re. Székletem néha véres volt de egyébként meg nyálkás:S Tudom hogy orvoshoz kell mennem, voltam is. De nem tudják mi a bajom majd csak pénteken jönnek meg az eredmények. Azért írok ide hogy hátha volt már valakinek hasonló és esetleg tudja mi lehet a baj.. Kicsit megvagyok ijedve. 16/F
2012. máj. 22. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

"A nyákos, mirigyváladékos vér, illetve a véres hasmenés gyulladásos bélbetegségeknél jelentkezik. (A véres hasmenést az orvosok egyébként el szokták különíteni a véres széklettől.) A bélgyulladás lehet fertőzéses eredetű, okozhatják baktériumok (Salmonella, Shigella), a vérhas (dysenteria) kórokozója a Campylobacter vagy amőba, (amőbás dysenteria esetén). Ez a fajta vérzés lehet ismeretlen eredetű fekélyes gyulladás következménye is, okozhatja tehéntejfehérje-allergia. Fekélyes bélgyulladást okozhat a Colitis ulcerosa (gyulladásos, fekélyképződéssel járó krónikus vastagbélbetegség) vagy a Crohn-betegség (a vékony- és vastagbelet egyaránt érintő gyulladásos kór).

A fenyegető bélelzáródás első tünete is lehet véres, nyálkás széklet, amit hirtelen fellépő görcsök kísérnek."

2012. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!