Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig normális a koleszterins...

Meddig normális a koleszterinszint?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászati vizsgálaton mondtak hogy magas a koleszterinem, vizsgáltassam ki magam Elmentem körzetihez, vett vért, ma hívtam az eredmény végett, ott meg azt mondtak minden rendben van. Rákérdeztem a koleszterin szintemre, azt mondtak hogy 5,2. Ez az érték mennyire normalis? 22 éves lány vagyok,170cm,54kg.
2012. máj. 24. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, mert 5,2 valóban a határérték, tehát ha szigorúan veszem, akkor ez jó eredmény. Ráadásul, ha több is lenne ennél, általában 6-6,5-ig nem szokták kezelni.

Olyan szempontból viszont talán nem túl jó az eredmény, hogy az életkor előrehaladtával a koleszterinszint is gyakran csúszik felfelé, tehát jó eséllyel várhatod, hogy 40-50 éves korodra, vagy akár még előbb magas lesz az érték. De ez se olyan biztos, mert akár hullámozhat is az életed során. Most ebből csak annyi tanulságot lehet levonni, hogy időnként méretni kell. Ha nem emelkedik, akkor elég 1-2 évente.


És még hozzátenném, hogy nem mindegy, hogy az összkoleszterinen belül mennyi az LDL/HDL arány, illetve maga az LDL érték, mert csak ez az ártalmas összetevő. Ha maga az LDL nem túl magas, akkor se kell aggódni (egyelőre).

2012. máj. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle képpen májprobléma.Vigyázz a májadra:ne cigizz,ne igyál sok alkoholt de ha iszol a tiszta bort vagy pálinkát és ne liköröket fogyassz.

Néha tisztisd a májat fokhagyma,csalántea aloe verás gélekkel-italokkal és mindig a határértéken belül lessz az érték.

Egyél tojást az pillanatnyilag meg emeli de hosszu távon munkára készteti az epét az viszont szabályozza a koleszt.

2012. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Tojast? érdekes, mindenhol azt olvastam hogy a tojas emeli a koleszterint. Nem dohanyzom, nem iszom, semmi karos szenvedélyem nincs, és meg sportolok is, igaz csak heti párszor futok, de az is valami.Nem eszem ossze-vissza, sok zoldseg es gyumolcs szerepel az étrendemben, kover husokat nem is eszek, csak csibehust. Ezért csodalkoztam hogy az életmodomhoz kepest eleg magas.
2012. máj. 26. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!