Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergia. Hogyhogy a lakásban...

Allergia. Hogyhogy a lakásban rosszabbul vagyok?

Figyelt kérdés
10 éve minden májustól augusztusig tüsszögéssel, orrdugulással és orrfolyással küszködök. Allergia vizsgálatra nem mentem még el, valahogy sosem jutottam el odáig, hogy időpontot kérjek. Amire felfigyeltem, hogy sokkal erősebbek a tünetek a lakásban mint a szabad levegőn, illetve általában reggel-délelött erősebbek. Ez hogyan lehet? Valamint megjjegyezném, hogy nem minden naposak a tünetek, májusban szinte mindennap, juniustol enyhül talán heti 2-3 egész napos tüsszögésre. Valaki aki hasonló cipőben jár?
2012. máj. 24. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a porra is allergiás lehetsz. Takaríts többet és egy porcicát se hagyj sehol. Jobbulást!
2012. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A padlószőnyeg, vagy a tollpárna is okozhat allergiát.
2012. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lakásban is okozhat allergis tüneteket pl.: a poratka, penész, vagy száraz levegő. Nem ártana elmenned egy allergia vizsgálatra, mert akkor tudsz megfelelően védekezni, ha tudod, hogy mi ellen kell.
2012. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Oké akkor többet takaritok, bár a szőnyeg 2 napja lett teljesen kitakaritva, lehet hogy az ágyneműt is 3-4 naponta kellene cserélnem? Por az van bőven sajnos, hiába próbálok rendszeresen takaritani.

Allergia vizsgálta nem is tudom hogyan működik, a bőrgyógyászatra kell beutalót kérnem vagy hogyan?

2012. máj. 24. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

"Por az van bőven sajnos, hiába próbálok rendszeresen takaritani."

Azzal a porral van a gond, ami hosszú ideje egy helyben áll, mert abban élnek a poratkák, amikre igazából allergiás lehetsz. Ha rendszeresen takarítasz, akkor nincs elég idejük elszaporodni.


"Allergia vizsgálta nem is tudom hogyan működik, a bőrgyógyászatra kell beutalót kérnem vagy hogyan?"

A háziorvoshoz kell menni, ő ad beutalót a megfelelő helyre.

2012. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!