Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ételallergiának pszichés...

Ételallergiának pszichés tünetei lehetnek? +egy kérdés az IBS-ről

Figyelt kérdés

Már tényleg nem tudom mire gondoljak, szeretnélek megkérdezni titeket is, hátha valakinek van ötlete..


Folyamatosan szorongok (nagyon..), feszült vagyok, rossz kedvem van, fáradt vagyok, aggódok mindig.

Az évek folyamán voltam több orvosnál is, de a tüneteim alapján még konkrétan a pánikbetegséget sem tudták rám mondani és nem tudtak segíteni, így el is hagytam ezeket az orvosokat. Voltam természetgyógyásznál is, ő az akkori tüneteim alapján azt mondta, hogy IBS-em van (a lelkieket már írtam; a fizikaiak: sápadt voltam/vagyok, hullott nagyon a hajam, teljesen ki voltam merülve, végbelemnél voltak panaszok - nagyon érzékeny volt, ki volt repedve és vérzett -> de e két utóbbi panasz megszűnt), a bőröm - leginkább a hátam nagyon pattanásos volt/most is az.


Már nem tudok mire gondolni, hogy ennyire ok nélkül mitől szoronghatok és az jutott eszembe, hogy talán van valamilyen allergiám? Hallottatok már olyanról, hogy ételallergia szorongásos tüneteket okozzon?

Továbbá a kérdésem még az lenne, hogy az IBS csak úgy magától elmúlik? Vagy csak tünetmentes lesz, de megmarad?


Tudna valaki segíteni..? Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. máj. 27. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!én is hasonló cipőben járok,csak nálam még nincs meg a pontos diagnózis,szerdán megyek kórházba kivizsgálásra,nekem is hullik a hajam,fogytam,pattanásos vagyok,puffadok,vérzik a végbelem néha,sápadt,levert vagyok,az IBS tünetei stressz elmúlásakor csökkennek,

én is szorongok irreális dolgoktól

2012. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia! köszönöm a válaszod! először is nagyon szurkolok, hogy a kivizsgálásokon minden rendben legyen!!


a puffadáson kívül ezek voltam nekem is ugyan így a tüneteim.. igazából kórházban nem vizsgáltak ki, szóval hivatalosan nem tudom, hogy IBS-em volt/van-e. nagyon kíváncsi vagyok neked mit fognak mondani szóval lehetséges, hogy megkérlek, hogy majd írd meg nekem is..?

igazából az a fura, hogy nekem ezek a fizikai tünetek tulajdonképpen elmúltak - valószínűleg a rengeteg gyógynövény-készítménytől amit kaptam. csak a szorongás van meg, de az éppen elég ahhoz, hogy használhatatlanná tegyen..

szerinted az IBS elmúlhat csak úgy? vagy ez ennyire periodikus, hogy most már elég régen nem voltak ezek a bajaim, de majd lehet hogy lesz megint? lehet hogy kellett volna valami diétát is csinálnom és a szorongásom is legalább tűrhető mértékben csökkent volna?

igazából a baj az, hogy ezzel a betegséggel akkor én annyira nem foglalkoztam, gondoltam majd elmúlik. lehet hogy még azóta is ez van..?

Neked van valamilyen átfogóbb képed erről a nyavalyáról?

2012. máj. 28. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
szia!már túl vagyok egy teljes belgyógy.kivizsgáláson,nincs IBS-m,inkább lisztérzékenységre gyanakodnak,allergológushoz megyek 3 hét múlva,Veled mi lett azóta?
2012. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!