Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásr...

Hogyan szokjak le a dohányzásról, ha pszichés tüneteket okoz a megvonás?

Figyelt kérdés

Februárban elhatároztam, hogy leteszem. Akkor három napig nem szívtam egyáltalán, de egy idő után már annyira elviselhetetlenek voltak a pszichés tünetek, hogy egyszerűen muszáj volt rágyújtanom. Úgy éreztem, annyira kibillent az agyam az egyensúlyából a nikotinmegvonással, hogy ha tovább csinálom, megkattanok teljesen.

Most is úgy vagyok, hogy ha már 2, netán több órája nem gyújtottam rá, úgy érzem, egyre inkább elszakadok a valóságtól. Az ébredés utáni első órában kell 2-3 cigi minimum, hogy beálljak egy, a létezésre alkalmas szintre. A deperszonalizáció és derealizáció tüneteit produkálom, ha nikotinhiányom van. Igazából alapból "beteg" vagyok, tehát a meglévő tünetek súlyosbodnak a hiányától. Ha viszont dohányzom, teljesen kezelhető, már meg is szoktam ezt az állapotot, nem okoz problémát, ezért nem is tartom magam betegnek.

A testi tünetek a leszokási kísérletem során nem okoztak különösebb gondot; szenvedtem, mint a kutya, fájt a fejem, hányingerem volt, émelyegtem, erőm semmi nem volt, de ez még mindig lóf@sz volt a pszichés tünetek mellett.

Az is megnehezíti a dolgot, hogy cigi nélkül nincs ürügy 5-10 perces beszélgetéseket kezdeményezni emberekkel. (nem mondanám magam felszabadult, közvetlen embernek)

Ami pedig végképp betette a kaput anno az az volt, hogy folyamatosan az volt bennem, hogy most mi a francot kezdjek az életemmel. Hirtelen minden elveszítette a jelentőségét, minden unalmassá vált, gyakorlatilag csak a szenvedést tudtam szívvel-lélekkel csinálni. Úgy éreztem, ha nem dohányzom, az életem teljesen más, rosszabb, egyhangúbb, unalmasabb lesz, elveszítek valami hatalmas jót, tönkreteszem az összes jövőbeli szép pillanatomat és elveszek magamtól lehetőségeket a szép dolgok átélésére.

Tudtok erre valamit javasolni? Mással is előfordult már, hogy a megvonás a világtól való (teljes) elszakítottság érzését adta?



2012. máj. 27. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy jó utántölthető e-cigit!

A pszichés tüneteket visszaszorítja.

Nikotinos vagy mentes változatok is vannak, rengeteg féle ízben. Ha a nikotinost választod, abban is van többféle erősségű, reggelre egy-két erősebb, napközben gyengébb.

Ez a testi tünetektől szabadít meg. Figyeld meg előbb-utóbb magadnak kevered, csökkenő nikotinnal, változatos ízekben. Ez már az alkotás öröme!

2012. máj. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. menj el pszichológushoz.

2. És menj el orvoshoz.

2012. máj. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló okok miatt nem tudok megszabadulni a cigitől. Utálom a szagát, hogy minden ruhámba, a hajamba beivódik, utálom, hogy büdös lesz tőle a szám. Már ott tartok, hogy ritkán esik jól, és ritkán tudok elszívni egy egész cigit, többnyire csak félig, háromnegyedig megy, aztán elnyomom. Ha nem gyújtok rá, akkor egyetlen apró kis stresszforrás, egy rossz szó, nyaggatás, és vérben forgó szemekkel ordítók, mikor előtte semmi bajom nem volt. Ahogy eszembe jut a cigi, megőrülök és törni-zúzni tudnék. :S Én úgy érzem, hogy csak az segíthetne, ha egy hónapra elköltöznék egy erdei tisztásra egy faházikóba, ahol nincs telefon, net, áramellátás, és csak egy kupac könyv lenne nálam, és senki se zaklatna. De hát ez nem nagyon megvalósítható. :( Előbb a stressztől kell megszabadulni, addig én szerintem nem fogom tudni lerakni.
2012. máj. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minket össze kellene kötni.Én több,mint 2 hónapja nem gyújtottam rá és hasonló dolgokat érzek,mint te.Kivéve a testi tüneteket,nekem azzal nem volt gondom.

Én hirtelen határoztam el,hogy leteszem a cigit,egyik napról a másikra és azon gondolkoztam,hogy lehet,nem ezt kellett volna tennem,hanem jól átgondolnom egy jó időpontot és akkor.De már mindegy,letettem és ilyen hülyeség miatt nem akartam visszaszokni.

Amikor még dohányoztam,kezdett jobbra fordulni az életem,megismertem új embereket,friss kapcsolatok voltak.De amikor letettem,kicsit lehangolódtam,főleg az első napokban és úgy néz ki,hogy emiatt ezeket az embereket elvesztettem,ami nagyon fáj,mert jól éreztem magam velük.Az egyik támogatott a leszokásban,amikor vele voltam,nem is kellett a cigi,sokszor eszembe sem jutott,csak akkor merült fel legközelebb,amikor kezdett kicsit megromlani a viszonyunk.Nem értem,hogyha azt mondja,hogy támogatni fog,akkor miért tűnik el.Mindegy,ez egy újabb pofon az élettől.

A másik baj a családom.Nagyon sok a feszültség itthon és persze,hogy minden rajtam csapódik,mert én vagyok a legfiatalabb.És ha ez nem elég,a szüleim otthon szívják a bagót az orrom előtt minden nap.

Úgyhogy összességében nagyon pocsékul érzem magam és üres az életem.Persze ezt is tudom,hogy lehet,nem a cigi,hanem barátok és párkapcsolat nélkül üres,de a cigi régebben ezt az űrt betöltötte valamennyire.Most meg támasz nélkül vagyok.Lehet,nálad is hasonló a probléma,nem a cigi.

Amúgy mindettől függetlenül,hogy ezt tudom,elgondolkoztam rajta,hogy visszaszokok.De ezt is százszor át fogom gondolni,nem akarok megint meggondolatlanul belevágni valamibe,mert folyton ezzel cseszek el mindent magam körül.

2012. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem írok regényeket, olvasd el allen carr könyvét. nem fogod megbánni :D
2012. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én egyáltalán nem szeretek már cigizni és mégis szívom, ugyanezek voltak nekem is már többször probáltam abbahagyni de 4 napnál tovább nem birtam, minden unalmassá vált már az első nap... pedig már utálok cigizni az ízét is utálom de mégse tudom abbahagyni
2012. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!