Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkaptam a rotavírust...

Ha elkaptam a rotavírust szoptathatok?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiamtól elkaptam a rotavírust. Ő már jól van, erre most rajtam jött ki, de a kicsi folyamatosan könyörög a ciciért... Megszoptathatom?

2012. máj. 28. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
14 hónaposan??már igy is 8 hónapot ráhúztál...
2012. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
???? Ezt most nem értem, lehet a vírus ment az agyamra. Mire húztam rá? Ha a védőoltásra gondolsz, nem kapott. A betegséget viszont sajnos elkapta, de már jól van, teljesen rendben van az étvágya és a széklete. Most én vagyok beteg, és a kérdésem az volt, hogy szoptathatok-e?
2012. máj. 28. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
fél éves koráig kell szoptatni..már ne szoptasd,pláne, hogy odavissza fertőznétek egymást
2012. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát én nem így gondolom, és bár mindenkire rá szoktam bízni, hogy szoptat-e és meddig, én azonban a LLLiga ajánlásait követem, mely szerint:

"Meddig elég az anyatej?

A WHO és valamennyi mértékadó gyermekgyógyászati szakmai fórum a csecsemő

hat hónapos koráig kizárólag anyatejes táplálást javasol. A WHO és az

UNICEF (ENSZ Gyermekalap) ezen túlmenően azt ajánlja az anyáknak, hogy

legalább a gyermek kétéves koráig vagy akár azon túl is folytassák a szoptatást,

addig, amíg a kicsi magától lemond róla."

Még ha túlzásnak is tűnik a 2 éves kor, azt gondolom, hogy a félévesen abbahagyni a szoptatást akkor, ha van az anyának teje, nagyon nagy butaság. Ha nincs, az más. Annyi betegségtől óvja meg a babát: allergia, élő immunanyagot tartalmaz, a diabétesz és az elhízás kockázatát is csökkenti. Szóval a hat hónapig, ha van tej, kevés szoptatni.

2012. máj. 28. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem viszont ez már sok..de ettől függetlenül visszafertőznéd..
2012. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!