Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A családban többen elkaptuk a...

A családban többen elkaptuk a rotavírust, baj, hogy hasfogót vettem be?

Figyelt kérdés

a 2 éves picike hozta a családba a bölcsiből, ő már nagyon jól van, de szerda óta én is, és anyukám is ugyanazon tüneteket produkáljuk (hányás, vizes hasmenés, erős étvágytalanság, gyomorfájás, láz). sumetrolimot szedünk, mellé vettem patikában hasfogót, és csak most olavasom neten, hogy nem szabadna, mert így nem tud kiürülni a vírus. ez igaz? máshogy minden kijött belőlem, tényleg minden.


a másik, a pici visszafertőződhet ha velünk van? már visszajött az étvágya, de még ő is szedi az antibiotikumot és a normafloret, és diétázunk.


2011. ápr. 22. 22:35
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve nem 100%, hogy rotavírus, csak a gyerekorvos mondta, hogy nem kizárt.
2011. ápr. 22. 22:38
 2/8 anonim ***** válasza:

pici nincs oltva? nekemis hozott a kisfiam az oviból, mindhárman megbetegedtünka párommal egedüla 16hós kislányom nem. na ezért gondoltuk hogy rota. ő oltva van ellene.


egyébként nem gond a hasfogó, sőt segít is megelőzni a kiszáradást. a vírus ha már a hasmenésnél tartasz távozóban van. az újarfertőződéstől pedig amaximális higiéniával tudod megóvni. pelusokat azonnal a kukába, ha nem megoldható zacsiban egyesével, kézmosás, játékmosás..stb.,

2011. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jövőre érdemes lenne oltást kérni, mert a bölcsiből meg az oviból minden héten hazahoz majd valamit a gyerkőc. Beszedhetsz hasfogót, de tény és való, hogy a vírus a széklettel is távozik, ha visszafogod, lassabb a gyógyulás. Igyál sok folyadékot mindenesetre és a hasfogót vedd be nyugodtan, max fél nappal tovább leszel beteg:) Vissza meg nem fertőződik olyan könnyen, mert egy vírusos fertőzés után tudomásom szerint a szervezet azért hetekig védettséget biztosít. De a fertőtlenítőt nyomassátok azért mindenhol, WC, kilincsek, poharak, stb..
2011. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mindent domestosozunk, pelust zacskózunk, wcbe is minden alkalom után jó vastagon beleöntöm a domestost, és a kezemet is fertőtlenítővel mosom. nem volt oltva ellene, lekéstünk róla, a doki akkor aztmondta, hogy már nem érdemes. szerencsére nem nagyon terítette őt le, egy nap volt amikor nyüszi volt, a többi napot jó kedvűen bírta, és csak 2x hányt, a hasmenés volt a fő gond, akkor sirdogált kicsit, biztos nagyon fájt a hasa. fogyott is egy kilót szegényke, de mára kezd helyreállni a dolog a pelusban is.


nekem borzasztó gyomorfájásom volt/van, és nem bírok enni, szerda óta csak kekszet, mert más nem marad meg bennem. cukros nesteabol viszont sokat iszom. anyukám már jól van, valahogy én bírom a legrosszabbul, szinte szenvedek.

2011. ápr. 22. 22:52
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat!
2011. ápr. 22. 22:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Most találtam meg a kérdésed és érdekelne,hogy nálatok meddig tartott a betegség és hogy mik voltak a tünetek?

Nekem lázam volt, fájt a hasam és megy is a hasam ha eszem. Csak a kekszet és a ropit bírja a hasam.

Még nem voltam dokinál, ezért érdekel, hogy vajon nekem is ugyanaz-e a bajom?

2011. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia! az első tünet az az étvágytalanság volt (ugyanis mi nagyétkűek vagyunk)... Utána jött a fura gyomorfájás, először csak tompán, aztán már úgy fájt, hgoy sírtam. Éhes voltam, de nem tudtam kajára nézni. tehát az éhség érzet+gyomorfájás kombináció. Másnap indult a vizes hasmenés, mintha dézsából öntenék. láz, levertség, gyengeség. De a legrosszabb a kínzó gyomorfájás volt. kb 5-6 nap alatt vége is lett :)
2011. szept. 2. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Megkérdezhetem még,hogy az orvos beutalt-e valahova? pl vérvétel, ultrahang

Vagy rögtön tudta, hogy ez vírus és csak ő vizsgált meg?

2011. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!