Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem pihenem ki a náthát,...

Ha nem pihenem ki a náthát, milyen szövődményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Pár napja szemgyulladásom volt, még azt is kezelem. Tegnap nagyon fájt a torkom, köhögtem. Ma is sokat köhögök,hőemelkedésem van, könnyezik a szemem, bedugult az orrom. Ha jól tudom ezek a nátha tünetei. De már olyan sokat hiányoztam az idén a suliból..kedden-szerdán pedig 4 dogát is kéne írnom. Elmenjek így szerintetek? Szívem szerint mennék a sok hiányzás miatt, de anyum nem akar így engedni. Barátnőm is lecseszett, hogy sokat hiányzok :/ Mi bajom lehet, ha nem maradok itthon és nem pihenem ki?

2012. máj. 28. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Most este inhalálj, kamillás gőzzel, egyél C vitamint, és igyál sok citromos teát, vegyél egy forró fürdőt, és irány az ágy! Holnap reggelre kutya bajod.
2012. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a náthát nem is kell kipihenni. Én nem szeretem azt a hozzáállást, ha már egy náthát is nagy gondnak titulálnak...

Persze elég nagy torokfájás, láz (38 környékén), nagyobb levertség, fejfájás, amitől nem tudsz koncentrálni - más.

De amíg csak fáj a torkod, dugul az orrod, szárazon köhögsz, addig azért ne pihengess, nincs miért.

Huhúúú én mennyit hiányoztam volna a suliból...

Egyébként azok, akik azt mondják, ritkán betegek, háát.. nem teljesen igaz. Ők is ugyanúgy évente kb. négyszer náthásak, csak épp nem veszik fel, nem foglalkoznak vele.

Szóval csak ne foglalkozz vele.



Kezelésnek pedig házipraktikák kellenek, izzadás, inhalálás, orröblítés, infralámpázás, gyógytea, méz, fokhagyma.

Ezektől ne várj gyors tünetenyhülést, mert ezek nem tüneti kezelések, hanem a szervezetnek segítenek legyőzni a náthát.


Jobbulást!

2012. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz még csak holnap lesz ,de bementél suliba?
2012. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem mentem be, nem voltam jól..:/
2012. jún. 1. 04:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!