Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vérhígító injekcióra allergiás...

Vérhígító injekcióra allergiás lettem. Aki szintén így járt, mit tudott csinálni?

Figyelt kérdés
Vörös,csalánkiütés-szerű foltok jelennek meg a hasamon az injekció helyén, pontosan másfél nappal a beadás után, tehát a hasamon jól látható egy térkép, hogy az elmúlt héten hová adtam be az injekciót. Borzalmasan viszket is. Az orvos azt mondta, hogy ha szerencsém van, akkor valamelyik vivőanyagra vagyok allergiás és nem a főhatóanyagra, ezért a Fraxiparine-t most leváltotta a Clexane-ra. Egyelőre úgy tűnik, hogy kevésbé hevesek a reakciók, de itt is fennállnak, tehát jön majd a következő próba. 19 hetes terhes vagyok, és végig adnom kell magamnak az injekciót. Akinek volt hasonló tapasztalata, annak hogyan oldódott ez meg? Nagyon köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 5. 00:17
 1/3 Lehőcz Éva válasza:
Erre létezik egy termék, amit egy cég gyárt. Újabban Magyarországon is be lehet szerezni. Rendszeres szedés mellett vérhígító hatása is van.
2012. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szájon át szedett "termékekkel" nem lehet helyettesíteni a kis molekulasúlyú heparint (Clexane, Fragmin, Fraxiparine). Ha lehetne, mindenki úgy kapná, nem pedig subcutan adagolnák (hasba). Szerintem jó lesz a Clexane - mindenképp fontos az orvosi kontroll.
2012. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lecserélték a Fraxiparine-t Fragmin-ra, és azóta nem viszketek. Az orvos szerint egy kicsit kevesebb mennyiségileg a Fragmin, de így azért rendben van.
2013. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!