Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek vérhígító...

Kismamák, akiknek vérhígító injekcióra volt szükségetek: Ti hova szúrtatok? Nekem azt mondta az orvos, csak hasba lehet. De ott egyre nehezebb felhúzni a bőrt.

Figyelt kérdés
Hogy jobb ülve vagy fekve beadni? Szúrás előtt fertőtlenítitek valamivel a bőrötöket? Mivel? Nem viszket a bőrötök?

2012. máj. 16. 20:05
1 2
 1/14 Pető Vivien ***** válasza:
100%

Szia.

Igaz,hogy a vége felé járok már és rutinos vagyok benne mert a terhesség 6. hetétől adom a Clexane-t

Az elején pocakba adtam köldök köré, és amikor már láttam hogy növekszik a babával együtt a hasam elkezdtem a vállamba adni. A vállam annyira belilült, hogy úgy néztem ki mint akit agyonvert az ura :D ezért az oldalamba adom, ahol már tuti nincs a bébi. Ha tudtam volna akkor hogy itt nem fáj annyira lehet hogy az eleje óta odaadtam volna.

Bevallom,hogy kicsit félek a szüléstől ezzel az injekcióval. TE NEM?

A patikába bementem és kértem fertőtlenítő sprayt és azzal fújom be egyszer ahova fogom adni.

2012. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én most 16 hetes vagyok, 9 hetes óta adom, és végig kell majd. De, persze, így most már félek a szüléstől :-( Bár elvileg nem lehet baj. Az egyik gimis osztálytársnőm az utolsó két hónapban kellet, hogy adja magának, és semmi baja nem volt, sőt, azt mondta az orvos a szülés után, hogy mennyivel szebb volt a placenta, mint az első szülésénél, ahol nem kapott vérhígítót, látszott, hogy milyen jó a vérkeringés. Én amúgy Fraxiparinnal szúrom magam.
2012. máj. 16. 21:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fraxiparin mehet vállba, viszont akkor fájdalmasabb is lesz, és a vállad is fájhat majd tőle az tuti.Én nem fertőtlenítettem, de mondjuk nem ártott volna.
2012. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is fraxiparint kellett a terhesség végén, de már korábban is kaptam 2x, akkor nem terhesség, hanem begipszelt láb miatt. Szóval amikor nem voltam terhes, akkor simán hasba szúrtam, de a nagy pocakomba én egyszerűen nem mertem, hiába tudtam az eszemmel, hogy azzal a tűvel nem tudnám a babát megszúrni.

Én adtam magamnak vállba és combba is. De mindig váltogattam a helyeket, mert ha egymást követő napon ugyanoda szúrtam, akkor jobban fájt, ill. néha be is lilult.

2012. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hétvégén szülök, 2.gyermeket.

1.babánál (2 éve): szülés előtt 1 hónappal és utána 1 hónapig kellett a Clexane. Szülés előtt a hasba adták, szülés után vállba. Én magamnak nem tudtam/nem mertem beadni, lementem a körzetishez s a nővérke beadta minden nap. Szülés napján nem kellett a Clexane, de utána újra.

Most vagyok 38 hetes a 2.babával, most is kell a Clexane, szintén szülés előtt 1 hónappal kezdték. Most a karba adják, felváltva. Most sem adom magamnak...más adja.

Fertőtlenítik nekem mindig előtte.

A szúrás helye időnként lila, viszketés nekem alapból van mindenhol mert sajnos terhességi allergiám lett (de nem a Clexane-tól).

2012. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én anno 26.héttől clexnae-t szúrtam, combba felváltva naponta. szülés utáni 6-hétig.
2012. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
én a 8. héttől szúrok clexane-t, kb. a 24. hétig hasba, de most már combba, felváltva.
2012. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2. gyerkőccel vagyok terhes. Az ÁEK-be járok haematológiára a Nemes doktorhoz. Ő azt mondta, amikor meséltem neki, hogy az első babámnál a vállamba adták a szülészeten a vérhígítót, hogy az teljesen helytelen, csak Magyarországon van így.

Azt mondta csak a hasba mehet, 32. hétől az oldalra kifelé.

2012. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem piros a bőröm, nagyon viszket is. Alkohollal fertőtlenítem előtte. Azt mondta az orvos, hogy kenjem zsíros krémmel, mert biztos száraz a bőröm. Nektek nincs olyan néha, hogy nem adjátok be elég nagy lendülettel, és megáll a tű a bőrötöknél. Nekem ez néha előfordul, és nagyon rossz.

Fraxiparinet adok a hasamba.

2012. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 4 hétben kaptam/szúrtam a Fraxiparint. A kórházba a vállamba adták, én itthon magamnak a combomba, azt mondták a kórházba, hogy oda adjam, a has szóba sem került, pedig én is az ÁEK-ba feküdtem, szültem. Fújós valamivel fertőtlenítettem, a nevét már nem tudom.
2012. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!