Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Közös zuhanyző fürdőpapucs...

Közös zuhanyző fürdőpapucs nélkül?

Figyelt kérdés
Kirándulni megyünk, elég valószínű hogy hazavinnék valami gombát, ha mezítláb zuhanyoznék? Vagy inkább vigyek még a mászkálós papucs mellé fürdőpapucsot is mindenképp?
2012. jún. 5. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak pár napra mentek, elég egy fürdőpapucs, az jó mászkálosra is, és akkor semmit se kapsz el.
2012. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy műanyag 200Ft-os flip flop papucs semmi helyet nem foglal,legalább egy olyat vigyél
2012. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége. A gombát papuccsal és a nélkül is ugyanúgy elkaphatod. Annyira azért van szaporodóképes a gomba, hogy egy papucs nem állja az útját. Abba ugyanúgy befolyik a víz és vele együtt a gombaspóra.


Én - saját tapasztalat alapján - inkább a láb erőteljes törlésére és szárazon tartására helyezném a hangsúlyt, mert a gomba terjedéséhez nedves és lehetőleg sötét közeg kell. A legrosszabb, ha fürdés után gyorsan ráhúzol egy zoknit, és nem hagyod a lábadat teljesen kiszáradni.


Én futás során kapok el néha körömgombát, ami a lábgombánál is súlyosabb, mert sokkal nehezebben kezelhető. És ez mindig csak akkor következett be, amikor elkapott egy nagy eső, beázott a cipőm, és vizes közegben tocsogott a lábam. Ez után szinte 100 %, hogy jött a gomba.

2012. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
OMG, nem a vízből kapná el a gombát, hanem ha valaki előtte gombás lábbal fürdött papucs nélkül.
2012. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem egy gombaspórának meg se kottyan, hogy egy papucsos lábhoz is simán eljusson.
2012. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 évig voltam koliban, mindig papucsban fürödtem, 2 szobával arrébb egész szoba lakóinak lábgombája volt, mégse kaptam el .
2012. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
OK, lehet, hogy számít, de ez függhet az immunrendszer aktivitásától is.
2012. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyenge immunrendszerem is van, mégse lett soha gombás a lábam.
2012. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem veszít, ha papucsot húz, ráadásul szerintem kényelmesebb is.
2012. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!