Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak az égő, duzzadó,...

Mit csináljak az égő, duzzadó, egyre keményebb kullancscsípéssel?

Figyelt kérdés

Szakszerűen próbáltam kivenni a kullancsot a combom tövéből, amely jól megszívta magát, azonban a hülye dög feje a bőröm alatt maradt. Délutánra hatalmas duzzanat keletkezett, 5-6 cm-es sugarú körben van egy vörös, nagyon viszkető, égő, és egyre keményebb folt


Lementem a háziorvoshoz, aki NEM csinált semmit, legalább a fejét kikapta volna (a nő egyébként nagyon prűd, ha olyan bajod van, ami az intim részeidet illeti, akkor tovább küld inkább szakorvoshoz). Annyit mondott, hogy majd elmúlik magától.


Viszont most már nagyon fáj, jégkockával kenegetem, és dörzsöltem bele már kétszer Fenistilt is. A fájdalom azonban nem akar csillapodni és a kullancs feje körül (amit nem tudok sehogyan se kivenni) egyre jobban terjed a folt.



2012. jún. 5. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el sebészetre,ott kiszedik,és megmondják mit csinálj.Ha pár napon belül kokárdaszerű fehér-vörös kör lesz,az már nem vicc.És rendes orvos.
2012. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én bemennék az ügyeletre.
2012. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ügyelet. Most.
2012. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem el, hogy a háziorvos így kezelt volna le egy beteget. Ügyelet. Ott a bénáknak is segítenek.
2012. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orvos nem prűd, hanem nem szakorvos. Láttál te már házi orvosnál nőgyógyászati széket? Vagy ránézésre találja ki mi a bajod?



Menj be a kórházba a baleseti ügyeletre.

2012. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

22:27-es válaszoló: pedig de, ha elhiszed, ha nem hiszed el. Akármilyen háziorvos, legalább egy pillantást kellett volna rá vetnie.


A régi háziorvosom például simán megfogta a zacskómat (pedig nem volt urológus, belgyógyászból lett családorvos), amikor duzzanat volt a herémen, pedig ő is nő volt.


Tudjátok, nálunk hatalmas a fejetlenség a rendelőben. Van, hogy 1-2 perc jut egy betegre, nagy az orvosnak a pacientúrája, másik dokit meg nem tudok választani, mert faluban lakom és kényelmetlen 20 km-t utazni csak azért, hogy másnak mondjam el a bajomat.


Sokszor előfordul, hogy az asszisztens az elmondott négy gyógyszerből csak hármat ír fel, mert a negyediket elfelejti, és még egyszer el kell menni, stb. stb.

2012. jún. 5. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elhiszem neked! Mindenképpen mutasd meg az orvosnak, mert a vörös folt nem jó jel.

Ezt interneten olvastam: "Csípés utáni teendők

Mindenekelőtt fertőtlenítsük a csípés helyét (jód, alkohol, kölni). Jegyezzük fel a csípés helyszínét és időpontját. Figyeljük testünkön a csípés helyét 5-6 héten keresztül. Egy-két napon belül általában körömnyi nagyságú bőrpír szokott jelentkezni rendszerint viszketés kíséretében. Ez jelzi a "csatatér" helyszínét. Megindul a szervezet védekező mechanizmusa. A foltocskák rendszerint maguktól is elmúlnak. Fertőzés esetén azonban másfajta foltok is jelentkezhetnek. Néhány hét múltán a körkörös, ún. "kokárda foltok" már a Lyme-kór előhírnökei. Egy-két hét elteltével ugyan ezek is elmúlhatnak, de a korán beküldött vérminta szerológiai vizsgálata lehet, hogy még nem mutatja ki a fertőzöttséget (negatív a lelet). Várni kell még néhány hetet. Egy másik tünet a "nyári influenza": fejfájás, láz, nyirokcsomó-duzzanat, izomláz, esetleg torokgyulladás. Ez egy bonyolult tünetegyüttes. Orvosnak is fejtörést okozhat. Mindenesetre az egyik kórokozó lehet egy elfelejtett kullancscsípés is... "

2012. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!