Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A bárányhimlőt hogy lehet...

A bárányhimlőt hogy lehet elkapni?

Figyelt kérdés
Ha valaki közvetlen elment mellettem és himlős volt, de már nem voltak rajta a kelések (be voltak száradva), elkaphattam? Nagyon félek, mert sosem volt b.himlőm. A babám is velem volt egyébként. Segítség!
2009. júl. 2. 12:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

"A vírus cseppfertőzés, a beteggel való közvetlen érintkezés, vagy váladékkal frissen szennyezett tárgyak útján terjed."

Ha hozzád is ért, akkor lehet, h elkaphattad, de nem akarok hülyeséget mondani, majd hátha valaki jobban ért hozzá.

2009. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Mi most kezdünk kijönni a bárányhimlőből, már csak a beszáradt sebek vannak. Ilyenkor állítólag már nem fertőz. Bár jobb lenne, ha te már lettél volna, mert akkor védve lenne a babád is, ha szoptatod. Nálunk is két hetes a húgom babája, és most már oda mertük engedni "pöttyeskét" hozzá.

Mi egyébként az óvodai gyereknapon kaptuk el, hála a sok felelős szülőnek. Én meg 22 évesen az orvosi rendelőben, amikor náthával vittem a kislányomat... :S

Szerintem azért nem kell nagyon félned, főleg ha a himlős csak elment melletted.

2009. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
13:05: te én vagyok? :) 22 évesen az orvosi rendelőbe náthával vittem a babámat, mikor összetalálkoztam a himlőssel. Micsoda véletlen! És ha elkapom, lehet szoptatni? Én nagyon félek ettől, mert sosem volt gyermek betegségem és tudom, hogy ebben a korban súlyosabb lefolyású.
2009. júl. 2. 13:07
 4/25 A kérdező kommentje:
Mielőbbi gyógyulást mindkettőtöknek! Biztos, hogy nagyon rossz lehet, látni is rossz, nemhogy érezni...
2009. júl. 2. 13:08
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlő repülő vírus,tehát a levegővel is terjed.(közvetlen érintkezés nem szükséges)

2-3 hét a lappangási ideje,kb.10-14 nap alatt gyógyul és tényleg nem fertöz pörkösödés után.Kezelése:mentolos híntőpor+Fenistil csepp.Vagy cinkrázó(orvos válogatja)Szövödménye lehet:holyagok elferrtözödése,ritka a tüdögyulladás és övsömör,ami a férfiaknál sterilitást okoz.

2009. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Én nem most vagyok b.himlős, hanem 3 éve voltam. Tőlem kapta el a nagyobbik lányom. :S Most a kicsi lányom a himlős.

Amúgy én könnyen viseltem, kor ide vagy oda, még lázam se volt, de a lányaimnak se.

Amúgy a te gyerkőcöd milyen idős?

Ha most nem kaptátok el, van ám védőoltás is rá, ha ennyire aggódsz.

2009. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném a védőoltást, de nem adják be a babának 1 éves kor alatt (gondolom, gyermekorvos függő is), most 8 hónapos egyébként. Én is szeretném megkapni, de szoptatás alatt nem adják be. Több okból is fontos lenne ez, mert nagyon félek. A lappangási idő kb. 2 hét és mi akkor költözünk másik országba, nem is tudom, hogy repülőn akkor hogy utaznánk. Ezért aggódom annyira.
2009. júl. 2. 15:48
 8/25 anonim ***** válasza:
Értem. Hát akkor szurkolok, mert bárányhimlős nem mehet közösségbe, és repülővel sem utazhat a fertőzésveszély miatt. Na, hátha szerencsétek lesz. :S
2009. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért reménykedem, mert ahogy láttam már leszáradtak a hólyagok a bárányhimlős kislánynak.
2009. júl. 2. 16:28
 10/25 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a honlap gyermekorvosok által készített oldal a gyerekbetegségekről. Nemcsak a bárányhimlőről olvashatsz, de más bajokról is és gyermekorvosok online válaszolnak.

2009. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!