Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet védekezni pl....

Hogyan lehet védekezni pl. egy strandon hogy ne kapjak el valami nemi fertőző betegséget?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem fekszel le senkivel úgy.
2012. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek az elsővel.
2012. jún. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első két válaszoló, elég hiányos a tudásotok etéren. Bizonyos nemi úton terjedő fertőzést nemcsak szex során lehet elkapni. Sajnos a Candida, Trichomonas is ugyanúgy "szeret strandolni".


Kérdező, nagyon nem lehet ellenük védekezni, viszont vannak praktikák, amikkel egy kicsit besegíthetsz a megelőzésben. Be lehet szerezni tejsavas tampont (sajnos nem tudom, h hol pontosan, de a keresőbe beírva kiadja). Az egy kicsit talán jobban véd. Mielőtt hazamennél a strandról zuhanyozz le és vegyél fel száraz bugyit.

2012. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Nekünk anno a védőnőnk azt mondta, hogy ha valakinek egészséges az immunrendszere akkor nem fog semmit elkapni. Ha viszont valaki nagyon parás akkor egy mini tampont kell bekenni canestennel és a strandolás idejére felhelyezni.

De én is vallom, hogy inkább sportolni kell, egészségesen étkezni és akkor a szervezeted vigyázni fog magára. Medence után tusfürdővel mosakodni és kész.

2012. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
A trichomonastol a Canesten sem véd meg és fürdőhelyeken azt lehet többségében elkapni. Attól még egy erős immunrendszer sem véd meg, sajnos.
2012. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szedj sok C-vitamint és ha van rá keret, érdemes immunrendszer-erősítő tablettákat, vagy ilyesmit, vagy Béres-cseppet, vitamincsomagokat, stb szedni. Én a Lenkei-féle alap vitamincsomagot szedem már jó 4 éve és a nőgyógyászati fertőzések azóta is nagy ívben elkerülnek. Meg a 'megfázás' és társai is. De igazából én nagyon sokszor voltam strandon (kb amióta élek minden nyáron fürdőzős helyen töltök egy-két hetet, különböző helyeken) és soha életemben nem kaptam strandon semmiféle fertőzést. Én a jó immunrendszernek tudom be. Tévedés, hogy az immunrendszer csak akkor kapcsol be, amikor már megtörtént a fertőzés. Igazából ez a test védekezőrendszere, ami kinn tartja a betolakodókat és ezért kell megfelelően táplálni. Az ő táplálékai a vitaminok.
2012. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a canestenes válaszoló. Amúgy szerintem sem olyan könnyű elkapni ott fertőzéseket. Ha így lenne akkor senki nem járna strandra vagy természetes vízbe, és senki nem engedné a gyerekét oda. Szóval továbbra is vallom, hogy ha megfelelően működik az immunrendszered akkor úgysem kapsz el semmit.
2012. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor tisztázzuk: nemi betegséget csak nemi úton lehet kapni. Más fertőzést természetesen el lehet kapni strandon (meg wc-n, fürdőkádban stb.), de pl. a Candida nem nemi betegség.

Példának okáért mindenkiben benne van (ld. gyomor), baj akkor van, ha legyengül az immunrendszer, a gomba pedig elszaporodik.

(Meg amikor ész nélkül mérgtelenít meg béltisztít valaki, mert beveszi azt a sok marhaságot, ami terjed manapság, és a Candidát kordában tartó hasznos baktériumokat kiírtja a beleiből, és elszaporodik a gomba. De ez sem nemi betegség.)


Ha eltekintek attól, hogy rossz a kérdés, és az elkapható fertőzésekre koncentrálunk, akkor a válasz az, hogy nincs módszer, amivel meg lehet akadályozni. Jó hír viszont, hogy minden ilyen módon beszerzett fertőzés viszonylag egyszerűen és gyorsan gyógyítható. Nem kell túlparázni.

Ha meg valaki annyira hajlamos a fertőzésekre, hogy minden egyes alkalommal elkap valamit (mint pl. az egyik rokonom), az kerülje el a strandot.


Második

2012. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Én imádom a vizet, nem tudok meglenni nélküle, de sajnos nem tehetjük meg magunknak hogy elmenjünk a Balatonra vagy egyéb ilyen vizes helyre, csak strandra, de azt is ritkán. Szóval ezért kértem segítséget, hogy hogy tudnám elkerülni a fertőzéseket, mert sajnos nagyon gyenge az immunrendszerem.
2012. jún. 8. 17:52
 10/11 anonim ***** válasza:
a multi gym-nek van egy actigél nevű terméke ami bakteriális fertőzések , gomba megelőzésére jó.
2012. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!