Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki túl sok édességet...

Ha valaki túl sok édességet eszik, és ettől Candida gombát kap, akkor az fertőző beteg? Hogy lehet ezt a betegséget továbbadni? Hogyan fertőz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ez elég sok mindent leír.

Jobbulást :)

2009. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az illető nem a sok édesség miatt kap Candida gombát... Tehát ha megeszel egy fél tortát nem biztos, hogy ennek az lesz a következménye, hogy gombád lesz. A sok édesség csak rizikófaktor, aztán vagy megtelepszik a gomba vagy nem. Lehet pl. hüvelygombád, aminek egyik oka a túlzott édességfogyasztás. Ezt átadhatod nemi úton, közös wc, törölköző, fürdőruha használatával, vagy ha nem mosol kezet és úgy nyúlsz a kilincshez, a szerencsétlenek így is elkaphatják.
2009. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy huzamosabb ideig (kb fél éve) szinte csak édességet ettem, és nagyon nagyon sokat, és emiatt lett ilyen fertőzésem, ami nem csak hüvelyi tüneteket okoz, hanem sok mást is. Meg persze nem mozogtam semmit stb stb. Tehát "megérdemlem" ezt a betegséget.
2009. szept. 12. 00:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fél éve hanem 10 hónapja, tehát már majdnem 1 éve ezt csinálom.
2009. szept. 12. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

kb születésem óta csak édességet,nasit eszek,null leves,minimális normális kaja,és még semmi bajom nem lett tőle...

22/L

2009. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát örülj neki, hogy így bírja a szervezeted, de ez rajtam nem sokat segít. Meg gondolom nem eszel ANNYIT, mint amennyit én. 2 hónap alatt 10kg-t híztam.
2009. szept. 12. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!