Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiás vagyok, na de mire?

Allergiás vagyok, na de mire?

Figyelt kérdés
Voltam már kivizsgáláson, de nem tudták megmondani. Csak annyit tudtam meg, hogy valaminek az összetételére. Kb 4 napja könnyezek, és el van dugulva az orrom.. mit csináljak?

2012. jún. 13. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Várd meg az eredményeket.
2012. jún. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom mennyi idős vagy.

Én is ugyanebben a cipőben jártam.Ált. iskolában félévente kétszer jártam allergia vizsgálatra minden ok nélkül.

Aztán 9ikben (köszönhetően a kialakult asztmámnak) édesanya úgy döntött, hogy akkor itt az ideje, hogy egy rendes orvoshoz vigyen.Ahol már ki is derült, hogy elég envagyok allergiás és az asztmám elkerülhető lett volna, ha időben kezelik az allergiámat.

Én nem mondom, hogy az esztékás orvosok szarak, a magánok jók, mert mindegyiknél van kivétel.

Minden esetre járj utána az orvosodnak, próbálj elmenni máshoz is.

Ha netalántán Székesfehérvár környéki vagy tudok ajánlani egy nagyon jó allergológust.

2012. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
*bocsi nem minden ok, hanem minden eredmény nélkül...
2012. jún. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ezt eltarthat sokáig is kideríteni.

nálam ez 8 hétig tartott, de az orvosom ajánlott egy módszert amivel ezalatt az idő alatt sikerült rájönnöm. csak krumplit és rizst szabad enni bármikor, + minden nap más élelmiszert. (pl. első nap tojás, aztán valamilyen lisztes cucc...stb.) nem muszáj egyenként enni a dolgokat, csinálhatsz nyugodtan pl. lisztből sütit. én mikor olyat ettem amire allergiás vagyok, akkor a bőröm kipattogott, köhögtem, tüsszögtem.

neked lehet, hogy másféle tüneteid lesznek, de észre fogod venni. ilyenkor annyi a dolgod, hogy megnézed mi volt az adott ételben, és további napokon egyenként eszed azokat. így rá fogsz jönni.

(a krumplit és a rizst azért eheted bármikor, bárhogy, mert ezek nem allergizálnak)

nagyon fárasztó, de rá lehet jönni, hogy mi az.

/a mogyoró és a kakaó sok embernél allergiát vált ki. nem lehet hogy nálad is ez okozza?/

viszont ha nem élelmiszerre vagy allergiás, akkor nem tudok segíteni :(

2012. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
bocsi, hogy néhol értelmetlen lett, előző voltam.
2012. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szintetikus szerekre is lehetsz allergiás. Ilyenek a mindennapi tisztálkodószerek is. Méregmentes cuccokra kellene váltanod.
2012. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!