Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fejbőrömön ez mi lehet? Mit...

A fejbőrömön ez mi lehet? Mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

A fejbőrömön kb. 100 Ft-osnyi nagyságban agresszív, korpához hasonló, vastagon fehér, levakarható elváltozás jelent meg kb. 1 hónapja. Ha levakarom, akkor mint a korpa lejön, de nem mindig vakarható le maradéktalanul, esetenként a helyén kis tűhegynyi sebecskék lesznek.

Már kentem Canestennel, aloe termékekkel (amik másra jó hatással voltak), hajszesszel, ekcémára való kenőccsel, illetve sampont is váltogattam és nem múlik.

Mit tehetek hogy eltűnjön? Mi lehet ez?



2012. jún. 21. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Felnőtteknél ugyan ritka, de a leírtak alapján lehet, hogy koszmó.
2012. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Canestent mindenki megveszi mert állandóan ezt eklámozzák, holott igen gyenge a gombalellenes hatása.


Én azt ajánlom hogy vegyél magadnak gyógyszertárban ketokonazol tartalmú sampont. A ketokonazol nagyon széles gombaölő spektrummal rendelkezik.

A Revalid sampon és a Nizoral sampon is 2 % ketokonazolt tartalmaz, de a Revalid nagyobb kiszerelésben van (120/150 ml?) és olcsóbb jóval a Nizoralnál.

Revalid: 1600 Ft / 120-150 ml, míg Nizoral 2500 Ft / 80 ml.


Ha nem történik 1,5 héten belül változás akkor bőrgyógyászatra kellene elmenned.

2012. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


a leírtak alapján az lehet a problémád, mint ami nekem volt gyerekkoromban. A nevét nem tudom a betegségnek, de nekem a dokinéni Diprosalic oldatot írt fel, nagyon büdös, de hatásos. A lényeg, hogy nem szabad sebesre vakarnod, mivel az oldat alkoholos, erős, ne okozzon problémát. Szóval abbahagyni vakarást, leszedegetést, utána esténként bekened, ujjaddal bemasszírozod és remélhetőleg 1-2 hét alatt helyrejössz. Emlékszek, mikor tinédzser lettem, egy-két alkalommal újra megjelent, de lekezeltük ezzel és helyrejött. Azóta semmi :) (23/L)

Viszont ha nem javul, akkor mindenképp bőrgyógyászat!

Remélem helyrejössz, jobbulást!


[link]

2012. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!