Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szörnyen fáradt vagyok mindig,...

Szörnyen fáradt vagyok mindig, lehet ez a pajzsmirigy miatt?

Figyelt kérdés

Már vagy 5 éve rendszeresen mindennap ezeket a tüneteket érzem magamon:

hányinger(általában reggel és este)

hirtelen melegem lesz, szédülök, és amikor ez a három van egyszerre akkor el szoktam ájulni.

pár hónapja ezek a tünetek sokkal intenzívebben jelentkeznek.

Egyébként ezeket mind el mondtam a háziorvosomnak, de ő csak annyit mondott, hogy van ilyen, ezzel együtt kell élnem.

Aztán rá pár hónapra mentem a bőrgyógyászomhoz, ő kért vérvizsgálatot, így kiderült hogy pajzsmirigy betegségem van, E0630 Autoimmun thyreoiditis.

De én még mindig nem vagyok biztos hogy ez okozza- e a tüneteim.

Most biztos sokan fogjátok írni hogy mért nem orvosos oldalra írok, azért mer ott 2mondattal le tudnak, amitől nem leszek okosabb.

arra vagyok kiváncsi hogy valakinek volt-e valami hasonló?


2012. jún. 26. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Autoimmun alul vagy túlműködés? Mert az alulműködésnél a fáradság mellett inkább fáznod kellene legtöbbször, hízásra és depresszióra hajlamos lennél, túlműködésnél meg nehezen tolerálják a meleget, de inkább állandóan szoronganak, alvási problémákkal küzködnek és kevésbé fáradékonyak.

Nekem sem jó a pajzsmirigyem, de szédülést, hányingert nem tapasztaltam még eddig magamon.

Az endokrinológust kérdezd erről.

2012. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hormon orvoshoz, endokrinológushoz kellene beutalót kérni. Menj maszek orvoshoz, ott legalább foglalkoznak velek, még ha belekerül egy 10-20-ba akkor is. Az állami időkidobás.
2012. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
SZTKban is vannak nagyon jó orvosok így nem mondanám időpocsékolásnak, inkább azért rossz az állami ellátás, mert 3-6 havonta van időpont...
2012. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogy alul vagy túlműködésem van-e:(

most júliusra kaptam időpontot endokrinológushoz, mondjuk ez én sem értem egyébként, majdnem az összes tünetem arra mutat hogy alulműködésem van, kivéve hogy sokszor melegem van, de ugyanakkor van hogy hirtelen elkezdek fázni is.

nem értem..:(

bár alacsony a vérnyomásom is, és szívritmus zavarom is van:/

2012. jún. 26. 12:53
 5/10 A kérdező kommentje:
És még valami, nagyon sokat alszom, mégis álmosnak érzem magam:/
2012. jún. 26. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi volt a TSH értéked?

A szédülés és hányinger inkább tudható be szerintem a vérnyomásodnak akkor. Nem vagy esetleg a változó korban?

2012. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
19éves vagyok, Egy másik kérdésemben már leírtam a leletem eredményét
2012. jún. 26. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:
De hát ha én nem láttam azt a kérdést:D Valószínű alulműködésed van, de TSH alapján meg tudnám mondani.
2012. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezek voltak magasak:

Anti-TPO: 488,3 U/mL

LDL koleszterin: 3,86 mmol/L

Koleszterin: 5,7 mmol/L

Anti-streptolizin O : 318 U/mL


TSH: 3, 420 mIU/L

2012. jún. 26. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom laboronként változók a referencia értékek valamennyire, de TSH-t még a normális tartományban van. Ha emelkedett TSH értéket kapsz beszélünk alulműködésről, ha alacsonyabb az érték, akkor meg túlműködésről, viszont az aTPO mutatja, hogy tényleg hajlamod van pajzsmirigy betegségekre, és sajnos előbb-utóbb ebből lesz is majd probléma, így mindig kontrollokra kell majd járnod. Vannak más hormon értékek, amit már csak endokrinológus tud kérni, az alapján fog eldőlni, hogy már kialakult-e valamilyen szövődmény, és kell-e hormonpótlás.

Amúgy ne aggódj, nagyon sokan élnek ezzel a betegséggel, meggyógyulni nem fogsz, de gyógyszerrel jól kezelhető:)

2012. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!