Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nyakamban van egy csomó,...

A nyakamban van egy csomó, jobb oldalt, középen, egy ér mentén, mi lehet az?

Figyelt kérdés
tapintásra,olyan mintha egy tyúk zuzája.. tehát nem egy gömb,hanem valami ovális cuccos.. mi lehet az? (megvagyokfázvapicit)

2012. júl. 4. 15:47
 1/6 anonim válasza:
Érintésre érzel fájdalmat? Hány éves vagy?
2012. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az miatt kérdezem, mert a fiataloknál ez gyakori megbetegedés... Ez nem más mint mononucleosis ismertebb nevén csókbetegség, ami nyál útján terjed... Mint már említettem a fiataloknál gyakori... Ez egy vírusos megbetegedés, gyógyszer nincs rá, maximum tüneti kezelés, mert a tünetei közé tartozik a nyirokcsomó duzzanat,a nyakon, fülek mögött(általában), alacsonyabb, magasabb láz, torokfájás, megfázáshoz hasonló tünetek, és ami a legnagyobb problémát okozhatja az a lép megnagyobbodása... A betegségre gyógyszer,az ágynyugalom, kerülni kell a zsíros,sós,savanyú dolgokat, 2hétig, ugyanis a betegség 2hét alatt magától elmúlik... Ne használj közös evőeszközt, vagy poharat, vagy bármi mást a családtagjaiddal, amivel a nyálad érintkezik, mert ők is elkaphatják... De persze azért fordulj orvoshoz, ő tud biztosat mondani,egy egyszerű vérvétel kiderítheti,hogy mi is a gond... :) Lehet,hogy csak a megfázás miatt duzzadt meg a nyirokcsomó... :)
2012. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én is átestem rajta... :D tapasztalatból beszélek, első kettő voltam... :)
2012. júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem fáj,csak aggaszt hogy ott van :D
2012. júl. 4. 16:30
 5/6 anonim válasza:
majd visszahúzódik magától... :) az biztos,hogy nem halálos... :D
2012. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyirokcsomó duzzanatod van, mivel írtad is, hogy meg vagy fázva. Ha elmúlik a betegséged, az is el fog múlni.

Ha esetleg nagyon aggódsz miatta, akkor mutasd meg az orvosodnak.

2012. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!