Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Leukémia vagy napszúrás?...

Leukémia vagy napszúrás? Minek lehetnek ezek a tünetei?

Figyelt kérdés
38 fok körüli láz, sugárban hányás, hajhullás, vízszerű orrfolyás, levertség, nyűgösség, bágyadtság, ínygyulladás, fejfájás (nem folyamatosan, de mindig ugyanott, jobb oldalt a fül környékén). 3. napja tartanak ezek a tünetek (kedden volt strand), a gyerekorvos szerint napszúrás, de a mai ínygyulladás és hajhullás után picit elbizonytalanodtam és nagyon aggódom. Szerintetek kérhetek (kérjek-e egyáltalán) vérvételi beutalót?

2012. júl. 6. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Ma már péntek,nem fognak semmit csinálni,hétfőig a napszúrásnak el kell múlnia,ha nem,akkor teljes kivizsgálást kérj.

hány éves gyerek?

2012. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérj vérvételi beutalót. Nem akarlak ijesztgetni, de anyukám leukémiában halt meg. Az ínygyulladás volt az a tünet, ami miatt vért vettek tőle, sajnos már későn, 2 hét és vége volt. :((
2012. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem leukémia. Annak mások a tünetei, és nem ilyen hirtelen kezdődik. A hajhullás a kemoterápia miatt van, nem a leukémiától. Tehát nálatok ez is kizáró ok.
2012. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jézusom! Most nagyon megijedtem. 3 éves a lányom, kedden volt strandon a nagyszülőkkel és a húgával (neki semmi baja), szerda délután már levert volt, este lázas lett, a lázcsillapító levitte, fejfájásra is panaszkodott. Csütörtök reggel korán kelt, ivott sokat, de kihányta, megint felment a láza. A gyerekorvos azt mondta, ez 100% napszúrás. Délután megint hányt, szintén lázas volt, keveset evett. Panaszkodott, hogy fáj a feje jobb oldalt, a füle fölött és környékén. Nagyon fájdalmasan és kétségbeesetten sírt, punnyadtan feküdt a kanapén. Estére már jobban volt, elég sokat ivott (nem hányta már ki), de a láza megint felment 38 fölé. A sógorom felnőtt háziorvos, szerinte vagy napszúrás vagy valami fertőzés, de nyirokcsomó vagy torokgyulladás nem jelzi, mert azok nincsenek. Pocakja nem fáj, nincs hasmenése. Viszont ma reggel mondta, hogy fáj a foga és láttam, hogy bal oldalt fent 2 fogacskája között vörösen be van gyulladva az ínye. Láza megint volt, 38,1, szóval ment megint a lázcsillapító. Már egész jól felélénkült, de most ivott kakaót és öklendezett a vége felé, de megitta a kérésem ellenére. Nem hányta ki. Amikor fésültem a haját, sajnos egy kisebb csomónyi haj összejött a kefére. Utoljára márciusban volt vérvételen, mert nehezen múlnak el a lila-kék foltjai, ha elesik, de az eredmények semmi kórosat nem mutattak ki. Most is annyira durván vörösek a szúnyogcsípései (egyébként nagyon kreol bőrű, de a haja szőkésbarna, a szeme világosszürke). Most annyira kétségbeestem a válaszaitok miatt is meg a tünetekből kiindulva. :(
2012. júl. 6. 09:48
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik! Biztos, hogy nem jelentkezik ilyen hirtelen minden tünet? És tényleg csak a kezelésektől hullik ki a betegek haja?


Ma már nincs a gyerekorvosunk, nyilván csak hétfőn tud beutalót írni vérvételre, aztán kedden tudom elvinni éhgyomorra a kislányt. Annyi ilyen történetet hallani és szinte mindegyik hányással, fejfájással kezdődik. :(

2012. júl. 6. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:

se nem napszúrás se nem leukémia,elkapott valamit


napszúrástól már kedden rosszul lett volna

leukémiától nem hullik a haja és nem hány,az a kemoterápiától van


vidd normális orvoshoz,vagy akár korházba,ne indulj igy neki a hétvégének ahol mindenhol csak ügyelet van

2012. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Leukémia nem így jelentkezik és ezek már a nagyon előrehaladott tünetei lennének, strandon simán összeszedett valami fertőzést, én 6 évesen stafilococcust szedtem össze és 3 hónapig beteg voltam, a végén a hasmenés és hányás miatt olyan tápanyaghiányom volt, hogy nekem is hullani kezdett a hajam.

A hajhullás sosem a rák miatt van, hanem a kemótól, ne aggódj.

2012. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem leukémia!! A leukémia nem jár 38 fok feletti lázzal, max hőemelkedés, lábfájás, a hemoglobin alacsony, de nincs hányás, nincs hajhullás. Valószínűleg napszúrást kapott a kislányod, és összeszedett egy fertőzést is. A tünetek alapján arra tippelek. DE nem leukémia, ebben biztos lehetsz!
2012. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A leukémiának több fajtája van. Lehet krónikus vagy akut. Az akut leukémia okozhat ilyen tüneteket és elő tud jönni ilyen gyorsan, de fölösleges amiatt aggódni, mert ezeket a tüneteket rengeteg más betegség is okozhatja. Lehet a fertőzéstől a napszúráson át a leukémiáig bármi, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. A leukémiát csak vérvétellel és csontvelővizsgálattal lehet kimutatni, mert a tünetei annyira általánosak, hogy sok mindenre rá lehet húzni őket.
2012. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Most konkrétan nem arra irnék, hogy mi lehetett a kislánnyal, de szerintem is egy fertőzés...

Nos, a párom 17 éve cukorbeteg, és nehezen gyógyulnak a sebei, kék-lila foltjai, de még a szúnyogcsipései is akár - hétig látszódnak. Ha vérvételre szánjátok magatokat, de ha már meg is volt a vizsgálat, érdemes lenne egy hemoglobint és vércukorszintet is nézni éhgyomorra!

2012. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!