Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetek limfómás vagy leukémiás?

Lehetek limfómás vagy leukémiás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 és fél hete elkezdtek fájni a hónaljban lévő nyirokcsomóim, másnapra felment a lázam 39-re. Orrfolyás, torokfájás, köhögés nem volt, csak fejfájás, levertség. Elmentem orvoshoz, ágynyugalmat és lázcsillapítást írt elő. 4 napig nem javultam, visszamentem, majd beutalt vérvételre. A vérsüllyedés a normál duplája, a fehérvérsejtszám 9 volt (a normális maximum 10). Elküldött hasi ultrahangra, ahol minden rendben volt, kivéve, hogy a lépem megnőtt. A lázam közben több napra javult, voltak napok amikor teljesen elmúlt. A hét elején ismét visszamentem, elküldtek infektológiára. A mostani vérképemen a fehérvérsejtszám a maximum 10 helyett 18 volt. Az orvos megvizsgált, azt mondta, hogy valószínűleg felső légúti infekció és idült mandulagyulladásom lehet. DE megemlítette, hogy akár rák is lehet!!!! Kaptam Aveloxot. 2 napja szedem, a lázam elmúlt, a hónalj nyirokcsomóim ismét fájnak, este izzadok, napközben halálfélelmem van és reszketek. Mi lehet ez, lehet, hogy nagy a baj?

2012. márc. 10. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet,de nem valószínű. Végig kell csinálni a vizsgálatokat és utána lehet megmondani.

Ne gondolkozz most rajta,amíg nem tudod mi az nem érdemes rajta tökölni.

2012. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem javul vagy gyakran lesznek ugyanilyen tüneteid, csontvelő vizsgálatra kérj beutalót. Nagyon kellemetlen vizsgálat, de túl lehet élni és ha megkapod a jó eredményt, megnyugszol. Engem is leukémia gyanúval utaltak be, de szerencsére kiderült, hogy más miatt vagyok vérszegény.
2012. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, próbálok megnyugodni (csak nagyon nehéz nem erre gondolni) és megvárom az újabb vérvizsgálatot.
2012. márc. 10. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

limfóma simán lehet. hivd fel a szent lászló kórház haematológiai osztályát.

nekem is limfómám volt, nem olyan borzasztó dolog az, már nagyon jól kezelhető.

2012. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Lehet limfóma:/Nagyon rossz de nem a betegség ha nem a kemó.Tesóm pár hete halt meg mert olyan erős kemót kapott h az egész szervezetét kinyírta.Szóval ha limfómás vagy akkor semmiképp ne adasd be magadnak a kemót.
2012. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én limfómás voltam 2 széria kemoterápiát kaptam és meggyógyultam. agyi áttétem is volt, de eltünt
2012. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta? Nem volt komoly gond, ugye?
2012. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A szívemmel volt a baj, egy baktérium megtámadta és tönkretette. Azóta már meg is műtöttek. Most nagyjából jól vagyok.
2012. júl. 30. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!